Wiadomości

Catering dietetyczny 5 posiłków dziennie

Catering dietetyczny już od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. To właśnie diety pudełkowe zaczynają mieć coraz większy udział w sprzedaży żywności. Do najważniejszych zalet takiego cateringu należą wygoda, komfort, możliwość zdrowego odżywiania oraz zróżnicowane posiłki.

Czym cechuje się catering dietetyczny?

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób słyszało o dietach pudełkowych, a później takie rozwiązanie było dedykowane przede wszystkim sportowcom. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zamawianie smacznych i zdrowych posiłków, prosto pod swoje drzwi. Catering dietetyczny to świetna opcja dla tych, którzy chcą dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość kalorii, a więc dopasowaną do ich wieku, wzrostu, wagi i aktywności fizycznej. Kaloryczność może być nieco zredukowana dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Dobrze jednak zdawać sobie sprawę z tego, że diety pudełkowe nie są dedykowane tylko dla osób na redukcji, ale także dla tych, które chcą odżywiać się zdrowo i pysznie lub zależy im na tym, aby budować swoją masę mięśniową. Catering dietetyczny 5 posiłków dziennie to świetna opcja na co dzień. Zdaniem dietetyków dobrze zaplanowana dieta powinna składać się właśnie z 4 lub 5 posiłków w ciągu dnia, ponieważ w ten sposób nie ma problemu z przeciążeniem żołądka i niestrawnością. 

Dlaczego warto zdecydować się na catering dietetyczny?

Catering dietetyczny ma wiele zalet, które sprawiają, że rozwiązanie to jest aż tak popularne. Do najważniejszych korzyści, związanych z zamówieniem diety pudełkowej, należą:

 • dostarczenie swojemu organizmowi zbilansowanej ilości kalorii, białek, tłuszczów i węglowodanów;
 • możliwość konsultacji z dietetykiem i dopasowanie diety do swoich potrzeb;
 • wybór między różnymi kalorycznościami, a także wariantami diety (na przykład wegetariańska, bez laktozy i z ograniczeniem glutenu);
 • brak dodatkowych wydatków na jedzenie na mieście, które zwykle jest drogie i często bardzo kaloryczne;
 • brak konieczności robienia zakupów spożywczych, tracenia czasu w sklepach i kolejkach;
 • nie ma pokusy podjadania, ponieważ po zamówieniu diety pudełkowej zwykle w ogóle nie robi się zakupów, a więc w domu nie ma praktycznie nic do jedzenia;
 • nie trzeba samodzielnie gotować, wystarczy tylko podgrzać danie w garnku, na patelni lub w kuchence mikrofalowej;
 • wygoda i komfort, zarówno dla osób pracujących, jak i uczących się;
 • brak monotonii, dzięki różnorodnym posiłkom każdego dnia;
 • możliwość skosztowania zupełnie nowych potraw i poznania smaków;
 • oszczędność czasu i energii;
 • przeciwdziałanie marnotrawstwu i wyrzucaniu żywności;
 • możliwość schudnięcia lub po prostu zdrowego odżywiania;
 • stosunkowo atrakcyjne koszty diety;
 • dostawa pod drzwi w higienicznych opakowaniach. 

Catering dietetyczny niesie ze sobą naprawdę wiele korzyści, związanych z jednej strony ze zdrowiem i utratą kilogramów, a z drugiej z kwestiami praktycznymi takimi jak brak konieczności robienia zakupów, gotowania, zmywania. Dieta pudełkowa pozwala także na zmianę nawyków żywieniowych już na stałe. 

W jakich miastach można zamówić dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa dostępna jest w większości miast w Polsce. Kiedyś fit catering był kojarzony głównie z największymi miastami takimi jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław. Obecnie nikogo nie dziwi już catering dietetyczny Bochniacatering dietetyczny Niepołomice, czy catering dietetyczny Wieliczka. Oznacza to, że przykładowo w małopolsce z diety pudełkowej mogą korzystać nie tylko osoby z Krakowa, ale także z pobliskich miast. Podobnie sprawa wygląda w innych miejscowościach na terenie kraju. Zamawiając catering dietetyczny przez Internet, można wpisać swój kod pocztowy i w ten sposób sprawdzić, czy usługa jest dostępna w danym mieście. Ze zdrowych i smacznych posiłków mogą więc skorzystać osoby mieszkające w różnych miejscowościach, zarówno tych większych, jak i mniejszych.