Wiadomości

Czy warto wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne dla osoby z urazem ortopedycznym?

Poważne obrażenia narządów ruchu uzyskane wskutek nieszczęśliwego wypadku zazwyczaj uniemożliwiają poruszanie się, a osoba cierpiąca zostaje przykuta do łóżka na wiele tygodni. Dodatkowo możliwość swobodnego poruszania się ograniczają opatrunki gipsowe. Nie zapominajmy także o okresie rekonwalescencji i rehabilitacji, co wydłuża powrót do stopnia sprawności fizycznej sprzed wypadku. W takiej sytuacji konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków domowych, które wpłyną na poziom komfortu osoby chorej oraz ułatwią pracę opiekuna. Jak to zrobić? Z pomocą łóżka rehabilitacyjnego.

akie możliwości daje łóżko rehabilitacyjne?

Łóżko stworzone z myślą o osobach w stanie leżącym i obłożnie chorych wyposażone jest w barierki zabezpieczające oraz nogi ze skrętnymi kółkami, co zapewnia bezpieczeństwo oraz możliwość bezproblemowego transportu pacjenta. Ponadto poszczególne elementy metalowego stelaża z listewkami – umieszczonego w podłożu, na którym leży pacjent – można ustawiać pod dowolnym kątem za pomocą pilota. Dzięki temu możliwe jest:

  • wygodne przemieszczanie łóżka
  • samodzielne sterowanie ustawieniami
  • ułożenie pacjenta w komfortowej pozycji
  • zabezpieczenie pacjenta przed wypadnięciem za pomocą bocznych barierek
  • ustawienie łóżka w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej
  • dostosowanie wysokości łóżka

Korzyści – wygoda pacjenta

Komfortowe ułożenie pacjenta niesie ze sobą wiele korzyści podczas rekonwalescencji. Wygodna pozycja ciała pozwala się zrelaksować i niweluje napięcie mięśni oraz zmniejsza dolegliwości bólowe. Dzięki możliwości zmiany pozycji łóżka, pacjent bez problemu może wykonywać czynności w pozycji siedzącej, np. korzystać z laptopa. Co więcej, specjalistyczny materac istotnie zmniejsza ryzyko powstania odleżyn bądź odparzeń.

Łóżko rehabilitacyjne to sprzęt, który znacząco ułatwi pracę opiekunom przy wykonywaniu codziennych czynności pielęgnacyjnych. Niektóre wersje łóżka wyposażone są w elementy umożliwiające domowe zabiegi fizjoterapeutyczne.

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego – dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Powód jest prosty: oszczędność pieniędzy. Zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego to duży wydatek, który staje się tym bardziej nieopłacalny, gdy chory nie potrzebuje go na stałe. Dużo korzystniejsze rozwiązanie proponuje wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych. Firma zajmująca się wypożyczaniem łóżek oferuje wysoką jakość w przystępnej cenie. Standardowo sprzęt wypożyczany jest na miesiąc, jednak klient może zdecydować się na przedłużenie umowy wynajmu na dalsze użytkowanie.

Gwarancja i cena

Koszty dotyczące wynajmu sprzętu dostępne są w cenniku firmy. Miesięczna kwota wynosi zaledwie 120 zł. Oferta wypożyczalni obejmuje także płatny transport i montaż łóżka w domu pacjenta oraz odbiór sprzętu po zakończeniu leczenia. Cena dostawy z montażem wynosi 100 zł i taka sama kwota ustalana jest za odbiór łóżka. W przeliczeniu wszystkie wydatki związane z wypożyczeniem łóżka rehabilitacyjnego są nieporównywanie niższe od ceny nowego sprzętu.

Firma dostarcza w pełni funkcjonalny sprzęt. Dodatkowo klient chroniony jest gwarancją zawartą w umowie na wypadek wystąpienia usterek. W takim przypadku firma naprawia problemy lub wymienia łóżko na nowe.

patronem wpisu jest
wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych z Warszawy
Visamed.pl
ul. Karola Szajnochy 8 
01-637 Warszawa
właściciel marek lozkodlachorych.pl oraz dlachorych.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.