Wiadomości

Jak nakładać podkład na twarz, by wyglądał idealnie?

Beauty cosmetics. Close up beautiful red hair woman applying tonal cream base on face. Portrait of attractive young female doing makeup, putting cosmetic product, foundation on facial skin.

Perfekcyjny wygląd twarzy zależy od jej odżywienia, nawilżenia i odpowiednio dobranych kosmetyków do makijażu. Pośród nich szczególne znaczenie ma rodzaj i odcień podkładu, tworzącego bazowy składnik każdego makijażu. Istotne jest również nakładanie produktu. Dowiedz się jak nakładać podkład, by makijaż prezentował się zjawiskowo.

Podkład do twarzy – jakie znaczenie ma rodzaj dla efektu finalnego?

Podkład do twarzy jest kosmetykiem, który ujednolica koloryt cery, maskuje drobne niedoskonałości, przebarwienia skóry oraz w zależności od rodzaju produktu nawilża, rozświetla lub matuje skórę na długie godziny. Aby podkład utrzymywał się na skórze długo warto wcześniej dobrze ją nawilżyć i zadbać o dogłębne wygładzenie. Następnym krokiem jest wybór rodzaju kosmetyku, który odpowie na potrzeby konkretnego typu skóry. Wybierając podkład kieruj się również celem jego zastosowania. Na co dzień odpowiednie będą rzadkie formuły o możliwie naturalnym składzie, które posiadają niski lub średni stopień krycia, lekką, pozwalającą skórze oddychać formułę oraz odcień, idealnie dopasowujący się do koloru skóry. Dzięki dopasowaniu typu produktu do rodzaju cery i okoliczności użycia możesz nosić makijaż przez wiele godzin bez efektu przesuszonej skóry twarzy. Do makijażu okolicznościowego i wieczorowego możesz pozwolić sobie na bardziej skoncentrowany, gęsty podkład doskonale kryjący. Bardzo ważny jest również sposób nakładania produktu, dzięki któremu uzyskasz zróżnicowany efekt na twarzy.

Nakładanie podkładu – w jaki sposób?

Aplikacja podkładu nie jest zadaniem skomplikowanym, jednak wymaga precyzji, odrobiny czasu, zastosowania właściwych akcesoriów oraz przede wszystkim dobrego oświetlenia. Naturalne światło najlepiej sprawdza się przy wykonywaniu makijażu, minimalizując ryzyko pojawienia się smug i zacieków, powstałych w wyniku nieregularnej aplikacji. Nakładanie podkładu powinnaś rozpocząć od środka twarzy, stopniowo rozprowadzając go kulistymi, delikatnymi ruchami ku zewnętrznym częściom twarzy. W praktyce oznacza to, że nakładanie podkładu rozpoczynamy od nosa, by przejść w stronę policzków, czoła, brody, aby na koniec ujednolicić warstwę produktu poprzez dokładne wygładzenie i przypudrowanie efektu.

Nakładanie podkładu do twarzy gąbeczką – jaki efekt?

Podkład do twarzy można nakładać gąbeczką do makijażu, najczęściej używamy gąbeczki o stożkowym kształcie. Pozwala ona na równomierną, dokładną aplikację produktu bez ryzyka powstania efektu maski. Gąbeczka dociera do wszystkich zakamarków twarzy, pozwalając uzyskać perfekcyjny efekt nałożenia produktu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej gąbki i wysokiej jakości podkładu unikniesz smug i konieczności poprawiania produktu przed nałożeniem pudru. Za pomocą gąbki uzyskasz efekt naturalnego, trwałego makijażu.

Podkład, nakładany pędzlem do makijażu – czy to łatwe?

Podkład można nakładać również pędzlem. W tym celu warto jego włosie zwilżyć przed zastosowaniem. Możesz spryskać go zwykłą wodą lub wodą termalną. Do aplikacji podkładu używamy niedużego pędzla płaskiego z lekko zaokrągloną końcówką. Stosowanie tej techniki nakładania podkładu na twarz wymaga niewielkiego doświadczenia, gdyż łatwo można położyć nierównomierną warstwę produktu lub spowodować powstanie zacieków. Porównując nakładanie podkładu gąbką i pędzelkiem do makijażu nasuwa skalę trudności i efekty, porównywalne do nakładania farby na ścianę wałkiem malarskim gąbczastym i pędzlem. Efekt podkładu na skórze jest podobny w zakresie struktury i wyglądu powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.