Wiadomości

Jak rozpoznać zdrową żywność? – na to zwróć uwagę w sklepie

Coraz więcej mówi się o konieczności baczniejszego zwracania uwagi na to, co jemy. Tak zwana zdrowa żywność cieszy się ogromną popularnością i jest po prostu modna. Niestety, wiele osób nie wie, jak znaleźć ją w sklepie. Nie każdy ma w swojej okolicy sklep ze zdrową żywnością. Oczywiście zostają zakupy w sklepie internetowym, ale można o czymś zapomnieć. Wówczas wizyta w stacjonarnym sklepie będzie niezbędna. Podpowiadamy więc na co zwracać uwagę, aby kupować produkty, które będą dla nas naprawdę zdrowe.

Zacznij od czytania etykiet

Błędem, który popełnia wiele osób jest rezygnacja z czytania etykiet znajdujących się na produktach. Automatycznie sięgamy po kolejne opakowania, kompletnie nie zdając sobie sprawy z tego, co mogą one skrywać. Tymczasem to właśnie etykieta dostarcza nam informacji na temat jakości wybranego produktu. Dobry sklep zero waste stawia na wysokiej jakości asortyment, którego skład prezentuje się naprawdę dobrze. Jeśli jednak chodzi o sieciówki, sytuacja wygląda dużo gorzej. Zanim coś kupisz, sprawdź jakie są pierwsze trzy składniki znajdujące się na etykiecie. To bowiem właśnie ich jest najwięcej w danym produkcie. Jeśli więc zobaczysz, że jest to cukier bądź sól, lepiej poszukaj zamiennika.

Jak dużo składników znajduje się na etykiecie?

Czytając etykietę, koniecznie zwróć uwagę na to, jak długa jest lista składników. Gdańsk to miasto, w którym działa niejeden naprawdę dobry sklep oferujący produkty z możliwie jak najkrótszą listą składników. Niestety, nie w każdym przypadku tak jest. Generalnie pamiętaj o jeden zasadzie: im mniej składników, tym lepiej. Długa lista oznacza na ogół ogromny dodatek substancji konserwujących oraz ulepszaczy, a więc tego wszystkiego, za co organizm nie będzie nam wdzięczny. Sklepem, w którym warto robić zakupy jest sklep ze zdrową żywnością Ale Młyn.

Jakie tłuszcze znajdują się w produkcie?

Kiedy już czytasz etykietę, dokładnie przeanalizuj to, co się na niej znajduje. Tym, co bardzo szkodzi naszemu organizmowi są tak zwane tłuszcze trans. Jeśli spożywasz je w dużej ilości, musisz liczyć się z tym, że Twój układ krążenia nie będzie w najlepszej formie. A to prosta droga chociażby do zawału mięśnia sercowego. Szukaj produktów, które w swoim składzie zawierają zdrowe tłuszcze nienasycone. Korzystnie wpływają one na nasz organizm i zmniejszają ryzyko wielu chorób. Dobry sklep ze zdrowążywnością ma szeroki wybór takich produktów.

Stawiaj na produkty określane mianem 100%

Robiąc zakupy, stawiaj na produkty, które określane są jako 100%. Jeśli kupujesz chleb, który nazwany został mianem pełnoziarnistego, musisz liczyć się z tym, że producent chce wprowadzić Cię w błąd. Sprawdź na etykiecie procentowy udział poszczególnych rodzajów mąk. Jeśli natomiast widzisz, że jest to chleb 100% pełnoziarnisty, wówczas możesz być pewny, że kupujesz produkt charakteryzujący się naprawdę wysoką jakością. Przykład ten świetnie sprawdza się w przypadku soków, które na ogół z dobrej jakości sokami nie mają za wiele wspólnego. Unikaj też produktów przeznaczonych do szybkiego przygotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.