Wiadomości

Jak wykonać pierwszą pomoc u dziecka?

Stresujące momenty, mogą doprowadzić nasze ciało do paraliżu, który zabierze nam możliwość prawidłowego funkcjonowania. Jednak w momencie, gdy dziecko traci przytomność, musimy zachować chłodną głowę i przeprowadzić resuscytacje od samego początku, aż do końca, ponieważ jego zdrowie jest najważniejsze. Ciężko jest jednak pomóc, bez podstawowej wiedzy, dlatego warto ją nabyć profilaktycznie.

Pierwsza pomoc u dziecka, o czym należy pamiętać?

Na samym początku, gdy jesteśmy w sytuacji, w której potrzebna jest pierwsza pomoc u dziecka, musimy zadbać o bezpieczeństwo swoje, jak i poszkodowanej osoby. Nie możemy narażać swojego życia, aby pomóc, ponieważ takie działanie może spowodować jeszcze większe szkody, a wtedy chęć pomocy jest niczym innym, jak dodatkowym utrudnieniem dla innych osób. Po ocenieniu sytuacji, w której się znajdujemy, musimy również pamiętać o zachowaniu spokoju. Oczywiście pierwsza pomoc u dziecka nie jest czymś, co robimy na co dzień, jednak zimna głowa spowoduje, że wykonywane przez nas czynności mogą przynieść oczekiwany rezultat.

Jeżeli znajdujemy się w miejscu, gdzie znajduje się więcej osób, warto również poprosić przechodniów o pomoc. A będzie nią wezwanie pogotowia, czy pomoc w czynności, jaką jest resuscytacja krążeniowo oddechowa u dziecka. Ponieważ przeprowadzenie pierwszej pomocy, musi trwać do przyjazdu pogotowia, powinniśmy wybrać osobę, która w momencie naszego wyczerpania, przejmie poszkodowanego, aby jak najszybciej przywrócić czynności krążeniowo oddechowe.

Jak powinna przebiegać pierwsza pomoc u dziecka?

Po zadbaniu o podstawowe czynności możemy przejść do nakreślenia, jak wygląda resuscytacja dziecka krok po kroku, warto jednak pamiętać, że cały proces zapoznania się z sytuacją powinien wykonywany być jak najszybciej, ponieważ w momencie utraty przytomności każda sekunda jest ważna. Pierwsza pomoc u dziecka zaczyna się od udrożnienia dróg oddechowych dziecka oraz sprawdzeniu, czy w buzi dziecka nie znajduje się żaden przedmiot, który mógłby sprawować niedrożność dróg oddechowych, jeżeli coś się w niej znajduje, musimy delikatnie usunąć przedmiot.

Następnie, musimy sprawdzić, czy dziecko oddycha, przykładając ucho do głowy dziecka i obserwując jego klatkę piersiową, jeżeli dziecko nadal nie oddycha, potrzebna będzie resuscytacja krążeniowo oddechowa u dziecka, powinniśmy wykonać więc 5 oddechów ratowniczych, w przypadku braku reakcji dziecka, należy ułożyć dziecko na twardej powierzchni i rozpocząć uciski klatki.

Dowiedz się szczegółowo, jak wygląda resuscytacja dziecka krok po kroku

Ze względu na przewrotność naszego życia, nie wiemy, jakie umiejętności mogą nam się przydać. Resuscytacja krążeniowo oddechowa u dziecka jest jednak umiejętnością, którą powinniśmy potrafić wykonać. Najlepszą opcją, na nauczenie się, tej czynności, jest korzystanie z profesjonalnych kursów oferujących naukę tego, jak wygląda pierwsza pomoc u dziecka. Aquamed, https://aquamed.pl/oferta/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy/ czyli firma prowadząca szkolenia, w profesjonalny sposób, przeprowadza szkolenia, dla policji, straży czy wojska, dlatego mamy pewność, że trafimy na profesjonalny kurs, dzięki któremu nauczymy się pomagać innym.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.