Typ 1 Wiadomości Wyleczenie

Korn, zdobywca 6 platynowych płyt, wydaje utwór o cukrzycy typu 1

Zeppelin, syn Jonathana Davis choruje na cukrzycę typu 1
Syn wokalisty zespołu Korn choruje na cukrzycę typu 1

Rockowy zespół Korn, który rozpoczął swoją karierę w latach 90 ubiegłego wieku i który wydał 6 platynowych płyt, wydaje utwór o cukrzycy typu 1. Całkowity dochód ze sprzedaży utworu o tytule ‘So unfair’ (‘To takie nie sprawiedliwe’) zostanie przeznaczony na cele fundacji FDRF. Fundacja JDRF zajmuje się finansowaniem badań mających na celu wyleczenie cukrzycy typu 1. JDRF jest największą fundacją tego typu na na świecie.

Korn i cukrzyca typu 1

Pomysłodawcą projektu jest Jonathan Davis, lider i wokalista Korn. Jonathan wraz z zespołem postanowił napisać utwór który wesprze wysiłki JDRF (USA) w znalezieniu leku na cukrzycę typu 1. Najmłodszy syn Jonathana Davisa, Zeppelin, 2 lata temu został zdiagnozowany z cukrzycą T1.

Używając języka prawdziwego rockmena, muzyk powiedział  ‘Nie nawiedzę kiedy dzieciaki cierpią, wiec proszę kupcie ten kawałek i pozbądźmy się tego gówna (cukrzycy typu 1).’

Jonathan dodał ‘mój syn już od ponad roku cierpi na cukrzyce typu 1. Cukrzyca typu 1 to ciągła bitwa dla rodziców, to ciągłe zmagania dla niego (Zeppelina), to ciągłe zmagania dla wszystkich. To okropna choroba.’

Kiedy jego syn został zdiagnozowany, Jonathan wraz z zespołem Korn był w trakcie trasy koncertowej. To żona Jonathana powiadomiła go, że Zeppy nie czuje się dobrze. Jonathan przerwał trasę, zabrał syna do szpitala, a tam usłyszeli diagnozę ‘cukrzyca’.

Jonathan w swoim chwytającym za serce apelu opowiada o chorobie i codziennych trudnością i troskach. Jonathana nie wstydzi się łez które pokazują się na jego policzkach gdy opowiada o zmaganiach syna z chorobą. Wielu rodziców dzieci z cukrzycą typu 1 odnajdzie w tej opowieści własne emocje i doświadczenia.

Otwarcie mówi, jak bardzo bolesne jest to, że codziennie musi zadawać ból swojemu synowi. Ciągła potrzeba wkłuć, zastrzyków i badań krwi jest bardzo bolesna dla jego małego synka. A jego syn jest był zbyt mały aby zrozumieć cel tych cierpień.

Jonathan postanowić coś zrobić, aby przyspieszyć dzień wynalezienia lekarstwa na cukrzycę typu 1 nie tylko dlatego, że to dotknęła ona jego syna. Muzyk współczuje wszystkim dotkniętym przez tę chorobę, dzieciom ich rodzinom i opiekunom.

‘So unfair’

Wokalista opowiada: “To nie jest sprawiedliwe. I dlatego zacząłem pisać utwór ‘So unfair’. To bardzo osobisty kawałek.”

W filmie wideo (poniżej) zachęcającym do zakupu utworu, Jonathana opowiada o codziennych zmaganiach, które zrozumieją rodzice dzieci chorych na cukrzycę typu 1 – jak bardzo martwi się o swojego syna, o to czy jego cukier nie spadnie zbyt nisko, o nocne niedocukrzenia. Muzyk opowiada, że zdarzyły im się nocne hipoglikemie, które bardzo go przestraszyły.

Jonathan również wspomina, to tym, że jeśli jego syn obudzi się niskim cukrem w środku nocy, kończy się to wizytą w kuchni i wysokim cukrem o poranku.

Wokalista opowiada też, że jego syn, obecnie 7 letni, nie chce korzystać pompy insulinowej, choć pompa ułatwiłaby by kontrolę nad cukrzycą. Jonathana musi uszanować życzenie syna, choć oznacza to więcej zmartwień i trudności w kontroli choroby.

Jonathan postanowił więc wyrazić swoją frustrację chorobą, złość i ból w utworze ‘So unfair’, a także wspomóc w ten sposób fundację JDRF.

Utwór ‘So unfair’ można zakupić już 1$, lub też wspomóc fundację większą darowizną. Każdy, kto wesprze kampanię nie tylko otrzyma nowy utwór zespołu Korn, ale również może wygrać wstęp do studia oraz wspólną sesję nagraniową z Jonathanem Davis. Utwór zostanie wydany po zakończeniu kampanii. Koniec kampanii przypada na 06/01/2015

Całkowity dochód ze sprzedaży utwóru jest przeznaczony na cele JDRF, zespól nie czerpie z kampanii żadnych zysków.

Tutaj apel Jonathana po angielsku – uwaga, mogą przydać się chusteczki:

Monika Ostrowska

UkończyłaM Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe w Londynie. Od czasu poślubienia diabetyka typu 1, cukrzyca i jej zagadnienia stały się moją największą pasją. Każdą wolną chwilę spędzam na pogłębianiu wiedzy o biologii cukrzycy.

Uważam, że o cukrzycy mówi się stanowczo za mało, a wiedza o niej powinna być popularyzowana, w zwłaszcza w szkołach. Szczególnie interesują mnie zaganiania z zakresu dietoterapii i dietetyki, a także nowoczesne metody leczenia cukrzycy. Śledzę wszystkie najnowsze doniesienia z zakresu badań nad komórkami macierzystymi, przeszczepami oraz terapiami lekowymi.

W Cukrzyca Polska odpowiadam za wiadomości, zwłaszcza z zakresu cukrzycy typu 1, a także za marketing i komunikację.

W czasie wolnym lubię biegać oraz czytać.

Przejdź do strony z pozostałymi autorami portalu Cukrzyca Polska.