Wiadomości

Leki na przeziębienie, które możesz kupić za niewielkie pieniądze

Na brak wyboru nie możemy narzekać: Jesteśmy wręcz bombardowani reklamami leków na przeziębienie. Każdy ma być skuteczny i natychmiastowo pomagać w walce z katarem, męczącym kaszlem i innymi objawami. Skąd wiedzieć jakie leki na przeziębienie faktycznie działają?

1. Leki na przeziębienie – co warto mieć w apteczce?
2. Leki na przeziębienie w rozsądnej cenie

Najważniejsze, by kierować się jedną zasadą – jakoś czasem bywa odwrotnie proporcjonalna do ceny. Nie musisz przepłacać, by dostać skuteczne leki na przeziębienie.

1. Leki na przeziębienie – co warto mieć w apteczce?

Wiadomo, że o lekach na przeziębienie najczęściej przypominamy sobie wtedy, kiedy już coś nam dolega i mamy problemy ze zdrowiem. Warto skompletować apteczkę wcześniej i być przygotowanym na to, że przeziębienie zacznie nas ”rozkładać”. Co powinno się znaleźć w naszej domowej apteczce, abyśmy byli przygotowani na każdą ewentualność?

  • Leki przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Dla tych, którzy mają problemy z żołądkiem, właściwy będzie paracetamol. Pozostali mogą postawić na ibuprofen i kwas acetylosalicylowy.
  • Tabletki do ssania na gardło, najlepiej bez zawartości cukru.
  • Syrop na kaszel – najlepiej wybrać taki syrop, który nada się zarówno przy suchym, jak i przy mokrym kaszlu.
  • Maści rozgrzewające, np. popularna maść kamforowa
  • Krople do nosa, ewentualnie olejki, które przydadzą się do wykonania inhalacji.
  • Zioła – nie zapominaj o mocy ziół. Owoc dzikiej róży, kwiat lawendy, mięta, tymianek, anyż – to, co naturalne i niedrogie potrafi mieć ogromną moc.

Pamiętaj, by kompletując uniwersalną apteczkę, przed użyciem któregoś ze środków sprawdzić jego datę przydatności do spożycia.

2. Leki na przeziębienie w rozsądnej cenie

Wszystkie leki na przeziębienie, które powinny znaleźć się w takim uniwersalnym zestawie ”pierwszej pomocy” przy przeziębieniu, wcale nie kosztują wiele. Można je dostać nawet za kilka, kilkanaście złotych, co wcale nie znaczy, że ich działanie będzie słabe.
Warto pamiętać, że to producentom głównie zależy na tym, żebyśmy wierzyli, że warto wydać więcej pieniędzy.

Czasami wystarczy mieć pod ręką własnoręcznie przygotowany sok z malin, z ogromną dawką witaminy C lub też ”pigwówkę”, przygotowaną na bazie spirytusu. Pigwa również ma duże pokłady witaminy C.
Herbata z soku z malin lub pigwy może się również świetnie sprawdzić dzięki swoim właściwościom rozgrzewającym. Można się dzięki nim ogrzać zanim dopadnie nas przeziębienie i przegramy walkę z zimowym chłodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.