Dieta Wiadomości Życie z cukrzycą

Cukrzyca Polska partnerem akcji Menu dla Diabetyka

Menu dla DiabetykaZ dumą ogłaszamy, iż portal CukrzycaPolska.pl został partnerem akcji Menu dla Diabetyka. Menu dla Diabetyka to akcja edukacyjna, której inicjatorem jest Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą.

Akacja ‘Menu dla Diabetyka’ stawia sobie za zadanie propagowanie zdrowej i jednocześnie przyjemnej diety dla cukrzyków. Według organizacji Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą, my diabetycy niechętnie dokonujemy zmian w diecie, mając nadzieję, ze sama aktywność fizyczna wystarczy aby właściwie kontrować cukrzycę.

Choć aktywność fizyczna jest niezwykle pożądana w cukrzycy – redukuje insulinooporność, poprawia przemianę materii i ułatwia chudnięcie, często nie jest wystarczającym środkiem leczenia cukrzycy. Zmiany w diecie są niezbędne aby zapobiec powikłaniom i utrzymać właściwe wartości glikemii.

Aby pomóc diabetykom w niełatwym zadaniu zmiany nawyków żywieniowych i podpowiedzieć jak przygotowywać zdrowe i pyszne potrawy w diecie cukrzycowej, powstała akcja ‘Menu dla Diabetyka’.

koalicjaW ramach akcji Menu dla Diabetyka postała strona internetowa, która kolekcjonuje pyszne i zdrowe potrawy. Znajdziemy tam przepisy na każdą porę dnia wraz z wyliczonymi WW i WBT. Ale to nie koniec, w ramach Menu dla Diabetyka będą również podejmowane działania edukacyjne, szkolenia czy śniadania edukacyjne, w trakcie których specjaliści od żywienia będą prowadzić wykłady i warsztaty kulinarne.

Jeśli wiec szukasz inspiracji czy to na szybkie śniadanie czy romantyczną kolację we dwoje, zajrzyj koniecznie na stronę Menu dla Diabetyka!

Dieta cukrzycowa

Dieta cukrzycowa to tak naprawdę zdrowe odżywianie w cukrzycy, i jej zasady powinny być stosowane przez wszystkich którzy chcą się cieszyć długim i zdrowym życiem.

Diabetycy mogą stosować wiele diet, to jaką dietę wybierzesz będzie zależało od osobistych upodobań, innych chorób czy nawet światopoglądu. Dowiedz się jak stosować:

Monika Ostrowska

UkończyłaM Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe w Londynie. Od czasu poślubienia diabetyka typu 1, cukrzyca i jej zagadnienia stały się moją największą pasją. Każdą wolną chwilę spędzam na pogłębianiu wiedzy o biologii cukrzycy.

Uważam, że o cukrzycy mówi się stanowczo za mało, a wiedza o niej powinna być popularyzowana, w zwłaszcza w szkołach. Szczególnie interesują mnie zaganiania z zakresu dietoterapii i dietetyki, a także nowoczesne metody leczenia cukrzycy. Śledzę wszystkie najnowsze doniesienia z zakresu badań nad komórkami macierzystymi, przeszczepami oraz terapiami lekowymi.

W Cukrzyca Polska odpowiadam za wiadomości, zwłaszcza z zakresu cukrzycy typu 1, a także za marketing i komunikację.

W czasie wolnym lubię biegać oraz czytać.

Przejdź do strony z pozostałymi autorami portalu Cukrzyca Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.