Powikłania Wiadomości Życie z cukrzycą

Michał Figurski choruje na nefropatię i stopę cukrzycową? Wszystko przez cukrzycę

Michał Figurski w programie WidziMisie
Michał Figurski cierpi na cukrzycę, która jest przyczyna wielu niebezpiecznych powikłań

Michał Figurski (42l), znany dziennikarz muzyczny, może stracić nogę z powodu źle leczonej i zaniedbanej cukrzycy typu 2. Podczas pobytu w szpitalu okazało się, że 42-latek cierpi również na tzw. stopę cukrzycową, która charakteryzuje się uszkodzeniem naczyń krwionośnych i martwicą stopy i w efekcie może doprowadzić do jej amputacji.

Innym powikłaniem cukrzycy, które lekarze podejrzewają u dziennikarza, to nefropatia cukrzycowa.

Krwotok, śpiączka i niewydolne nerki

Michał Figurski z cukrzycą boryka się od wielu lat. Do szpitala 42-latek trafił 20 września w niedzielę z miejsca pracy. Początkowo twierdzono, że doszło do pęknięcia osłabionego cukrzycą naczynia krwionośnego w mózgu i krwotoku. Przyczyny wylewu nie są  jednak jasne – jedne źródła podają, że wystąpił w wyniku nieleczonej cukrzycy, inne, że powstał samoistnie i nie był związany z chorobą.

Jeszcze tego samego dnia dziennikarz przeszedł poważną operację, po której został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, a następnie przeszedł drugą operację. Po kilku dniach pacjent odzyskał przytomność. Poczuł się na tyle dobrze, że chciał na własne życzenie opuścić szpital. Na szczęście posłuchał się lekarzy, którzy wytłumaczyli mu, że zaniedbana cukrzyca osłabiła nie tylko naczynia krwionośne, ale także nerki i inne organy.

Nie wiadomo, czy pan Michał Figurski nie będzie musiał poddać się przeszczepowi niepracującej nerki, czy też może czekają go dializy? My mamy nadzieję, że nie będzie trzeba sięgać po tak drastyczne środki wszystko skończy się dobrze.

Stopa cukrzycowa Michała Figurskiego

Podczas pobytu w szpitalu okazało się także, że prezenter cierpi na stopę cukrzycową. To bardzo poważne powikłanie cukrzycy, które charakteryzuje się niedokrwieniem stóp. W efekcie dochodzi do owrzodzeń spowodowanych kłopotami z gojeniem ran, następnie martwicy i w konsekwencji nawet amputacji stopy. Choć nie są to potwierdzone oficjalnie doniesienia, powinny stanowić ostrzeżenie dla wszystkich chorych na tę podstępną chorobę.

Michał Figurski

Michał Figurski urodził się 1 973 roku w Moskwie, maturę zdał w prestiżowym warszawskim liceum imienia Stefana Batorego. Jego kariera kręciła się wokół muzyki, radia i telewizji. Ostatnio widzieliśmy go w Polsacie w programie WidziMisie. W przeszłości pracował w duecie z Kubą Wojewódzkim między innymi w AntyRadiu oraz Esce Rock. Ma córkę, Sonię, jest rozwodnikiem.

Powikłania cukrzycy

Cukrzyca dobrze leczona i kontrolowana nie stanowi przeszkody w prowadzeniu normalnego życia, ale zaniedbana jest bardzo groźnym schorzeniem. W cukrzycy nadmiar glukozy we krwi działa jak trucizna i uszkadza naczynia krwionośne oraz zakończenia nerwowe, co w efekcie prowadzi do poważnych uszkodzeń w organizmie, z amputacjami, chorobami serca, ślepotą czy niewydolnością nerek włącznie.

My ze swojej strony trzymamy kciuki za panem Michałem Figurskim i życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia, bez długofalowych powikłań. Zaś samym sobie i naszym czytnikom przypominamy, jak ważne jest wyrównanie cukrzycy i codzienna troska o zdrowie. Dbajmy o siebie.

Benedykt Ostrowski

W trakcie mojej kariery miałem przyjemność pracować dla wielu prestiżowych, międzynarodowych organizacji związanych z cukrzycą, pisząc artykuły z zakresu leczenia i kontroli cukrzycy, diety oraz zdrowia.

Z cukrzycą żyję od 1992 roku, kiedy w wieku 11 została u mnie zdiagnozowana cukrzyca typu 1.

Za swoją siłę uważam rozległą wiedzę z zakresu badań nad cukrzycą, leczeniem cukrzycy oraz, co uważam za najważniejsze, wiedzę czym cukrzyca jest dla nas, diabetyków.

W Cukrzyca Polska odpowiadam za jakość merytoryczną zawartości całego portalu, oraz sekcje poświęcone kontroli i leczeniu cukrzycy.

Przejdź do strony z pozostałymi autorami portalu Cukrzyca Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.