Kalkulator PPM (podstawowa przemiana materii)

Kalkulator PPM podstawowej przemiany materii pozwoli Ci ustalić minimalną ilość kalorii, niezbędną do życia. Jest przydatny w ustalaniu diety i odchudzania u diabetyków typu 1 jak i u diabetyków typu 2.

Podstawowa przemiana materii - kalkulator PPM

Kobiety

Waga (kg):

Wzrost (cm):

Wiek:

Wynik (kcal):

Mężczyźni

Waga (kg):

Wzrost (cm):

Wiek:

Wynik (kcal):

Co to jest podstawowa przemiana materii (PPM)?

Podstawowa przemiana materii (PPM) (Basal Metabolic Rate) oznacza najniższą ilość energii jakiej potrzebujemy, aby nasz organizm wykonał swoje podstawowe funkcje, takie jak utrzymanie ciepłoty ciała, pracy organów wewnętrznych czy odbudowy komórek. Mówiąc prosto, jest to minimalna ilość kalorii jaką potrzebujemy aby żyć, jeśli nie będziemy wykonywać żadnej aktywności fizycznej. PPM jest wyrażana w kilokaloriach (kcl).

Kalkulator PPM pomoże diabtykom ustalić właściwą dietę.
Kalkulator PPM (podstawowej przemiany materii) pomoże Ci ustalić właściwą dietę.

Uwaga, PPM to nie jest całkowita ilość kalorii, jaką potrzebujesz aby żyć.

Zależnie od tego jak aktywny tryb życia prowadzimy, podstawowa przemiana materii to od 45% do 70% naszego całkowitego zapotrzebowania energetycznego.

Dlaczego obliczenie wartości swojej PPM jest tak ważne dla cukrzyków?

Powodem jest kontrola wagi. Znając zapotrzebowanie energetyczne swego organizmu możemy odżywiać się według naszych rzeczywistych potrzeb.

Gdy lekarz lub dietetyk układa dietę, w pierwszym rzędzie ustala poziom PPM, co pozwala mu odpowiednio przygotować plan dietetyczny. Jeśli chcemy schudnąć, dieta powinna zawierać tyle co PPM lub nieco mniej niż nasz PPM (chyba, że uprawiamy sport).

Niektórzy z nas winią przebieranie na wadze lub bark efektów odchudzania właśnie na przemianę materii. Jednak poza kilkoma schorzeniami, takimi jak niedoczynność tarczycy, nasza przemiana materii nie jest winna naszej wadze. PPM jest naturalnie przystosowana do indywidualnych potrzeb naszego organizmu i jest prawidłowa dla naszego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.