Wiadomości

Odchudzanie przed latem – jak skutecznie zgubić nadprogramowe kilogramy?

Slim, slimming, weight.

Gdy zbliża się lato, często czujemy potrzebę pozbycia się niechcianych kilogramów, których nam przybyło w czasie zimy. Jak odchudzić się szybko, ale mądrze i skutecznie? Czy istnieje sposób na uniknięcie efektu jojo? Podpowiadamy, jak się odchudzać, aby cieszyć się rezultatami, a jednocześnie nie skazywać się na głodówki.

Skuteczne odchudzanie przed latem: najczęściej popełniane błędy

Jeśli chcesz pozbyć się nadmiarowych kilogramów przed latem, pamiętaj aby ustrzec się najczęściej popełnianych błędów. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest: pośpiech to zły doradca i trener. Kiedy chcemy osiągnąć rezultaty ekspresowo, decydujemy się na radykalne metody, takie jak np. głodówka. Tymczasem większość specjalistów dietetyków i lekarzy jest zdania, że takie zabiegi nie tylko nie przynoszą długotrwałych korzyści w postaci zgubienia kilogramów, ale też negatywnie wpływają na stan całego organizmu. Co więcej, głodówka to prosta droga do “nauczenia” swojego ciała efektu jojo.

Efekt jojo pojawia się wtedy, kiedy nie dostarczamy przez dłuższy czas naszemu organizmowi pewnych składników odżywczych, których on potrzebuje. Jeśli po tym okresie wrócimy do zwykłego trybu odżywiania, ciało będzie kumulować nadmiarowo energię w postaci tkanki tłuszczowej “na zapas”. Magazynowana w ten sposób energia ma za zadanie odżywiać nas w czasie, gdy znowu będziemy w czasie deficytu pokarmowego – jak widać, to krąg zamknięty.

Pośpiech jest kiepskim trenerem, ponieważ zachęca nas do tego, abyśmy intensywnie ćwiczyli. I podczas gdy nie ma nic złego w regularnych i dostosowanych do naszej kondycji treningach, tak przećwiczenie się nie jest zdrowe dla naszych mięśni i stawów, prowadząc często do kontuzji. Jak zatem się odchudzać z głową?

Jak się odchudzić na lato? Nie tylko dieta i ćwiczenia!

Najlepiej nie zostawiaj odchudzania na ostatnią chwilę. Bądź realistką – jeśli do wyjazdu na wakacje zostały Ci dwa tygodnie, z dużym prawdopodobieństwem nie uda Ci się trwale stracić 10 kilogramów bez uszczerbku na zdrowiu. Na sylwetkę pracuje się miesiącami. Jeżeli zależy nam na efekcie wow! w kostiumie kąpielowym, powinniśmy zacząć walczyć z tłuszczykiem końcem zimy, najpóźniej wczesną wiosną.

Najważniejsza jest dieta, ale niekoniecznie musi to być dieta redukcyjna. Efektywna dieta to taka, która jest dostosowana do poziomu naszej aktywności – w tym umysłowej. Jeśli masz pracę, w której wymagana jest kreatywność i intensywna praca wymagająca skupienia, również spalasz kalorie. Niedostarczanie sobie odpowiedniej dawki substancji odżywczych doprowadzi do tego, że będziesz poirytowana, sfrustrowana i dodatkowo nie osiągniesz planowanego rezultatu.

Kolejną kwestią jest sprawdzenie, czy w Twoich codziennych nawykach żywieniowych nie ma zbędnych posiłków, takich jak przetworzone, słodkie i wysokokaloryczne przekąski. Ważne jest regularne spożywanie niewielkich, dobrze zbilansowanych dań, najlepiej co 3 godziny, ale nie częściej, niż co 2. Jeśli masz problem z przygotowaniem takiego jadłospisu, możesz zwrócić się po pomoc do dietetyka – tego typu usługi są aktualnie bardzo rozpowszechnione, również online.

Picie dostatecznej ilości płynów, ze szczególnym naciskiem na wodę, jest kolejnym sposobem na pobudzenie metabolizmu, a jednocześnie zaspokojenie uczucia głodu. Dowiedziono, że większość z nas jest odwodniona, ponieważ zapominamy dostatecznie dużo pić – w tym czasie nasz żołądek może wysyłać sygnały głodu, podczas gdy tak naprawdę jesteśmy spragnieni.

Z pewnością też wiesz, jak ważne w zrzucaniu kilogramów są ćwiczenia – to, jaka aktywność będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza powinno zostać ustalone ze specjalistą, np. trenerem fitness lub specjalizującym się w treningach na siłowni. Zawsze dobrym wyborem jest bieganie – jeżeli nie ma ku temu innych przeciwwskazań, jak np. problemy ze stawami kolanowymi.

Dieta i ćwiczenia to jednak nie wszystko. Bardzo ważne jest odpowiednie nastawienie psychologiczne i dbanie o zmianę nawyków żywieniowych, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Podjadanie, zajadanie stresu, sięganie po tłuste i słodkie przekąski zamiast odżywcze i zdrowe warzywa czy owoce to częste powody, dla których nabieramy masy ciała, a które są “w naszej głowie”.

Koktajle odchudzające – idealne wsparcie w walce z kilogramami

Koktajle odchudzające świetnie współgrają ze zdrowym trybem życia i pomagają w wyrobieniu pozytywnych nawyków żywieniowych. Są bezpieczne w stosowaniu i pozwalają szybciej osiągnąć efekt odchudzający bez nadmiernych wyrzeczeń związanych z uczuciem głodu. Dostępne na rynku aptecznym koktajle odchudzające występują w różnych smakach, dlatego ich spożywanie jest przyjemnością. To rewelacyjna alternatywa dla kalorycznych, niezdrowych przekąsek, która dodatkowo podkręca Twój metabolizm i jest dobrym towarzyszem treningów sportowych. Koktajle odchudzające mają również tę zaletę, że w prosty i wygodny sposób dostarczają witamin i minerałów, które są potrzebne do zachowania zdrowia. Dlatego masz pewność, że Twoja dieta jest w pełni zbilansowana i dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.