Wiadomości

(Prima Aprilis) Przełomowe odkrycie – wysoki poziom cukru we krwi powoduje cukrzycę

Naukowiec pracuje nad cukrzyca 3JLPierwszego kwietnia 2015 naukowcy z Uniwersytetu School of Obvious Medicine we wczesnych godzinach porannych ogłosili wyniki przełomowego odkrycia. Wnioski te są ukoronowaniem 20 lat żmudnych badań. Okazuje się, że to wysoki poziom cukru we krwi oznacza cukrzycę.

Jest to bardzo zaskakująca informacja, gdyż dotychczas uważano, ze to wysoki poziom glukozy oznacza rozwój cukrzycy w organizmie.

Badania prowadzono na myszach, szczurach, oraz na modelach ludzkich. ‘To zaskakujące – mówi John Bean, kierownik badań –‘nie spodziewaliśmy się takiej spójności wyników!’

Naukowcy również zbadali jak można leczyć cukrzycę spowodowaną wysokim poziomem cukru. Okazuje się, że sok z brzozy, przecier z kiszonej kapusty, a nawet woda z cytryną uleczyły myszy z cukrzycą spowodowaną wysokim cukrem.

Najlepsze jednak efekty przynoszą okłady z cynamonu w okolicach trzustki.

‘Niewiarygodne’ – skomentował Peter Pan – jeden z głównych naukowców nadzorujących prawidłowość tego długoletniego eksperymentu. ‘Szarlotka babci w cynamonem zdziała wręcz cuda!’ entuzjazmował się Peter.

Dalsze badania są jednak niezbędne, aby potwierdzić te przełomowe doniesienia.Ponoć jednak naukowcy będą teraz sprawdzać czy zdolność produkcji insuliny ma jakiś wpływ na cukrzycę.

 

Wesolego_Prima-Aprilis

Monika Ostrowska

UkończyłaM Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe w Londynie. Od czasu poślubienia diabetyka typu 1, cukrzyca i jej zagadnienia stały się moją największą pasją. Każdą wolną chwilę spędzam na pogłębianiu wiedzy o biologii cukrzycy.

Uważam, że o cukrzycy mówi się stanowczo za mało, a wiedza o niej powinna być popularyzowana, w zwłaszcza w szkołach. Szczególnie interesują mnie zaganiania z zakresu dietoterapii i dietetyki, a także nowoczesne metody leczenia cukrzycy. Śledzę wszystkie najnowsze doniesienia z zakresu badań nad komórkami macierzystymi, przeszczepami oraz terapiami lekowymi.

W Cukrzyca Polska odpowiadam za wiadomości, zwłaszcza z zakresu cukrzycy typu 1, a także za marketing i komunikację.

W czasie wolnym lubię biegać oraz czytać.

Przejdź do strony z pozostałymi autorami portalu Cukrzyca Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.