Wiadomości

Strzykawki insulinowe – co należy wiedzieć?

Życie diabetyka jest niezwykle uciążliwe, ponieważ cukrzyca to szereg różnego rodzaju rygorów, jak i potrzeb, takich jak badania poziomu cukru we krwi i podawania sobie zastrzyków insulinowych. Całe szczęście, że mamy teraz takie możliwości, bo dzięki temu cukrzyca przestała być wyrokiem. Dlatego też stosując się do zaleceń, można żyć w miarę normalnie. Mimo wszystko nie zmienia to faktu posiadania przy sobie odpowiednich akcesoriów, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. Wśród nich gleukometry z nakłuwaczami lub jednorazowymi lancetami, a także insulina, no i oczywiście strzykawki insulinowe do jej podawania.

Czy strzykawki insulinowe to zwykłe strzykawki?

Strzykawki do insuliny nie są po prostu standardową strzykawką, zaopatrzoną już w igłę. Nowoczesne akcesoria dla cukrzyków, w tym właśnie wspomniane strzykawki insulinowe są akcesoriami z zabezpieczeniami i ułatwieniami stworzonymi tak, aby nie powodować bólu i by mogły być właściwie użytkowane nawet przez sobą starsze, czy z niepełnosprawnościami. Posiadają one także różne pojemności, aby w celu podawania jednej dawki nie było potrzeby wkłuwać się wielokrotnie albo znów w przypadku małych dawek, aby nie poda za dużo leku.

Strzykawki insulinowe i materiał ich wykonania

Oczywiście strzykawki insulinowe to coś, na czym nie powinno się oszczędzać. Postawić należy na takie, które są wykonane z dobrej jakości materiałów. Zazwyczaj stosowane są strzykawki jednorazowe, ze względu na ich sterylność. Sama strzykawka insulinowa jednorazowa to nie tylko sam cylinder z tłokiem, ale sprzedawane są jako całość już z igłą.

Igła strzykawki insulinowej jest wykonana z cienkiej, ostrej stali nierdzewnej, która jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w tkance podskórnej. Korpus strzykawki insulinowej jest zwykle wykonany z wysokiej jakości medycznego plastiku lub szkła i zawiera skalę pomiarową, która umożliwia dokładne dawkowanie insuliny.

Tanie strzykawki insulinowe z zagranicznych sklepów

Na naszym rynku są strzykawki insulinowe, które odpowiadają normom i atestom oraz są w pełni bezpieczne dla pacjenta i należy zakupywać je w aptekach i sklepach medycznych. Lepiej nie stawiać na tanie strzykawki pochodzące spoza Unii Europejskiej, bez atestów, pomimo ich kuszącej ceny. Po pierwsze materiał ich wykonania może wcale nie być bezpieczny. Musimy pamiętać, że nie wszystkie kraje mają tak duże wymagania co do jakości. Po drugie, miara na cylindrze może nie być dokładna, tym samym dając ryzyko podania złej dawki insuliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.