Wiadomości

Technologia, która poprawia jakość życia osób niepełnosprawnych – przystawki do wózków inwalidzkich

Istnieją różne bariery. Niektóre są tylko w naszej głowie i wcale niełatwo je dostrzec. Inne dzielą ludzi, utrudniają porozumienie, niszczą relacje. Są także bariery finansowe, geograficzne, granice, które chcemy pokonać. Niektórzy z nas na co dzień zmagają się z kolejnym rodzajem barier – barierami architektonicznymi. Na szczęście dzięki współczesnej technologii, nowoczesnym wynalazkom, i takie bariery można pokonać. 

Nowoczesność bliżej ludzkich problemów

Minął już czas ograniczeń. Od przeszło dwustu lat ludzkość stale przesuwa granicę tego, co możliwe do zrobienia, odkrycia, osiągnięcia. Dzisiejsze wynalazki nie tylko ułatwiają nam codzienność. Przede wszystkim polepszają jakość życia. Dla wielu z nas elektroniczne gadżety to zaledwie zabawki, dla innych – ratunek. Problemy osób niepełnosprawnych, chorych i starszych to jeden z głównych tematów, jakimi zajmują się rządzący. W ostatnich latach powstało też wiele stowarzyszeń i fundacji. Dostrzeżono, że osoby z ograniczonymi możliwościami poruszania się są integralną częścią społeczeństwa, a co więcej – można im pomóc, nie mogą być oni skazani na  wykluczenie. Pracodawcy dostrzegli, że wielu pracowników ma problemy ruchowe. Firmy inwestują więc w różnego rodzaju ułatwienia dla niepełnosprawnych – podjazdy, rampy, windy, schodołazy, poręcze. Producenci sprzętu ortopedycznego  prześcigają się w konstruowaniu urządzeń ortopedycznych, rehabilitacyjnych, które mogłyby wpłynąć na jakość życia osób niepełnosprawnych i pomóc im w powrocie do normalności i zdrowia. Sklepy oferują specjalistyczny sprzęt, taki jak łóżka rehabilitacyjne, podnośniki, poduszki pneumatyczne i próżniowe, rowerki rehabilitacyjne, parapodium pionizatory dynamiczne i statyczne, a także wózki inwalidzkie. Na rynku znajdziemy szeroki wybór urządzeń. Ważne jest, by nasz wybór padł na te najwyższej jakości, wykonane z trwałych materiałów. Każdy wie, że na zdrowiu nie można oszczędzać. 

By życie nabrało tempa – przystawki elektryczne do wózków inwalidzkich ręcznych

Wózki inwalidzkie to codzienność wielu niepełnosprawnych. Na rynku znajdziemy te aktywne, spacerowe, aluminiowe, elektryczne oraz zwykłe standardowe dla seniorów. Ważne, by wózek był wygodny i precyzyjnie dobrany do potrzeb użytkownika. Sklepy oferują pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Firmy oferują bezpłatne konsultacje ze specjalistami, także fizjoterapeutami. Wiele sklepów zatrudnia na stanowiskach sprzedawców wyłącznie osoby obeznane z tematem. Wyszkoleni doradcy pracują na przykład w lubelskim i warszawskim sklepie Rehamax. Warto zasięgnąć ich opinii przy wyborze sprzętu – dobrze dobrany posłuży latami, a użytkownikowi zapewni komfort, pomoże pokonywać trudności dnia codziennego, będzie też wsparciem w walce z bólem. 

Na stronie https://reha-max.pl/kategoria-produktu/wozki-inwalidzkie/przystawki-do-wozkow/ znajdziesz przystawki do wózków inwalidzkich. Przystawki są to specjalistyczne urządzenia, które w ciągu chwili zamienią zwyczajny wózek inwalidzkiręczny w wózek elektryczny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli przystawek. Warto zapoznać się z ich funkcjami i wybrać tę, która nam odpowiada. Niemal do każdego wózka można dobrać przystawkę! Może być ona elektryczna, manualna lub hybrydowa. Producenci zadbali, by wszystkie były ekologiczne, a co więcej – dostępne w wielu konfiguracjach. Przystawki mogą po jednokrotnym ładowaniu pokonać dystans nawet trzydziestu kilometrów. Posiadają hamulec (czasem nawet dwa niezależne), co zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo. Ponadto przystawki wykonuje się tylko z dobrych jakościowo materiałów. Niektóre dostawki napędy elektryczne są dopasowane do wózków na sztywnej ramie inne posiadają adaptery na do wózka krzyżakowego składanego. Dzięki przystawkom do wózka inwalidzkiego można pokonać bariery i ograniczenia. 

Atrakcyjne dofinansowanie na specjalistyczny sprzęt ortopedyczny rehabilitacyjny

Aby nabyć urządzenia rehabilitacyjne, często korzystamy z przysługującego wsparcia. Także przystawka może być dofinansowana. Jeśli potrzebujemy porady w sprawie dofinansowania refundacji, nie trzeba udawać się do urzędu. Profesjonalną pomoc można otrzymać także w sklepie. Pracownicy nie tylko dobiorą najlepszy sprzęt, także przystawkę do wózka inwalidzkiego, ale także pomogą uporać się z formalnościami dofinansowania.