Wiadomości

Test z zaświadczeniem Sars Cov 2 – wszystko co musisz wiedzieć

Podróżowanie w czasach epidemii koronawirusa zostało mocno ograniczone. Wiele osób musiało odwołać swoje plany nie tylko urlopowe, ale także rodzinne. Wiele obostrzeń dotyczyło wjazdu na teren Wielkiej Brytanii. Na szczęścia od sierpnia 2021 osoby w pełni zaszczepione w krajach Unii Europejskiej przeciw Sars Cov 2 nie muszą odbywać obowiązkowej, 10-dniowej kwarantanny pod przekroczeniu granicy. Wciąż jednak jest kilka warunków, które trzeba spełnić, żeby dostać się do tego kraju. Przede wszystkim przed wejściem na podkład samolotu, lecące do Wielkiej Brytanii, należy okazać negatywny wynik testu na koronawirusa. Jeśli chodzi o termin jego wykonania, musi to być nie wcześniej, niż przed 72 godzinami. Zatem krótko przed planowaną podróżą test związany z pobraniem wymazu trzeba wykonać. Dodatkowo jest obowiązek posiadania zaświadczenia lekarskiego. 

1. Co to jest test antygenowy?

2. Na czym polega test antygenowy z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim?

3. O czym świadczy wynik testu Sars Cov 2 metodą przesiewową? 

4. Wykonaj test Sars Cov 2 metodą antygenową

Co to jest test antygenowy?

Nowy test antygenowy jakościowy, który jest dostępny do wykonania w ofercie DIAGNOSTYKI jest szybkim, przesiewowym, chromatograficznym testem immunochemicznym. Jest przeznaczony do wykrywania obecności antygenów wirusa SARS-CoV-2 w wymazie pochodzącym z nosogardzieli.  Jest to równoważne z wykryciem w badanym materiale obecności zakaźnych cząsteczek wirusa. Zaświadczenie lekarskie do wyniku dostępne jest do pobrania on-line, po otrzymaniu wyniku badania. Dzięki temu jest to test z zaświadczeniem lekarskim, które może być wydane w języku angielskim. Wykonaj test i ciesz się podróżą do Wielkiej Brytanii. Test jakościowy jest doskonałym narzędziem służącym diagnostyce zakażenia wirusem Sars Cov 2. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://diag.pl/sklep/pakiety/koronawirus-sars-cov-2-antygen-test-jakosciowy-z-zaswiadczeniem-dla-podrozujacych-do-wielkiej-brytanii/

Na czym polega test antygenowy z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim?

Test jest pomocnym narzędziem w diagnostyce zakażenia wirusem Sars Cov 2. Dodatni wynik z dużą pewnością i prawdopodobieństwem wskazuje na aktywnie toczącą się infekcję tego wirusa. Wynik ujemny nie wyklucza aktywnej choroby w 100%, ze względu na ograniczenia, jakie posiada czułość testu. Zastanawiasz się, w jakim terminie uzyskasz wynik? Dużym plusem testów jest to, że wynik można otrzymać już w kilkadziesiąt minut po jego wykonaniu. Test może zostać wykonany u osób, które posiadają objawy wskazujące na możliwość zakażenia wirusem, a także u osób, które są objęte wysokim ryzykiem zakażenia koronawirusem, na przykład przez kontakt z osobą chorą. Jeśli zastanawiasz się, jak wykonać test, udaj się do DIAGNOSTYKI, gdzie otrzymasz wszelkie wskazówki dotyczące tego tematu. 

O czym świadczy wynik testu Sars Cov 2 metodą przesiewową? 

Zastanawiasz się, o czym świadczy negatywny wynik testu, a o czym dodatni wynik testu antygenowego? Wynik pochodzący z wymazanego materiału biologicznego świadczy o obecności aktywnej infekcji wywołanej tym wirusem. Test stanowi szybkie narzędzie diagnostyczne, a badanie polegające na pobraniu wymazu jest szybkie i bezbolesne. 

Wykonaj test Sars Cov 2 metodą antygenową – jak się przygotować?

Przed wykonaniem testu nie zaleca się płukania jamy ustnej, ponieważ może to wpływać na wynik testu. Nie należy także myć zębów bezpośrednio przed wykonaniem badania. Dodatkowo najlepiej zachować odstęp około 3 godzin od ostatnio spożytego posiłku. Te środki zachowawcze pozwolą na otrzymanie najbardziej prawidłowego wyniku.

Materiał zewnętrzny 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.