Przy cukrzycy wszyscy musimy być dobrzy z matematyki. Narzędzia i kalkulatory pomogą w tym niełatwym zadaniu.

Narzędzia i kalkulatory

Cukrzyca to choroba dzięki której stajemy się ekspertami z matematyki. Aby ułatwić Ci te codzienne rachunki i pomóc lepiej kontrolować cukrzycę, stworzyliśmy szereg przydatnych narzędzi i kalkulatorów. Nasze narzędzia i kalkulatory są łatwe w obsłudze i zawierają wiele przydatnych informacji.

Przy cukrzycy wszyscy musimy być dobrzy z matematyki. Narzędzia i kalkulatory pomogą w tym niełatwym zadaniu.
Narzędzia i kalkulatory pomogą kontrolować cukrzycę

Narzędzia i kalkulatory

W tej sekcji znajdziesz:

 

 

Konwerter jednostek wyników badania glukozy we krwi

Kalkulator przeliczy jednostki glukozy we krwi z mg/dl na mmol/l oraz z jednostek mmol/l na mg/dl. Konwerter jest przydatny są jeśli zdarzy nam się zakupić glukometr za granicą, rozmawiać z lekarze który korzysta z jednostek mmol/l, czy też czytać artykuły prasowe o cukrzycy w których wykorzystano inne jednostki.

Kalkulator dokładności glukometru

Współczesne glukometry są coraz bardziej dokładne, ale mimo to istnieje pewien margines błędu. Tak więc badania wykonane w krótkim odstępie czasu, lub wykonane dwoma różnymi glukometrami mogą się miedzy sobą różnić. Sprawdź jaka jest dolna i górna granica błędów glukometru, korzystając z kalkulatora dokładności glukometru.

Konwerter średnich odczytów z glukometru na % HbA1c

Ten kalkulator pozwala w przybliżeniu określić wynik badania hemoglobiny glikowanej jeśli byś ją wykonał w danym momencie. Wykorzystuje on średnie wyniki pomiaru cukru we krwi z Twojego glukometru. Konwerter średnich odczytów z glukometru na HbA1c pomoże Ci ocenić jak skuteczna jest Twoja kontrola cukrzycy.

Konwerter jednostek HbA1c % na mmol/mol i z mmol/l na %

Wyniki HbA1c w Polsce są zazwyczaj podawane w %, to w niektórych krajach stosuje się jednostki mmol/%. Konwerter może być przydatny jeśli trafisz na literaturę polską lub zagraniczną, korzystającą z jednostek mmol/l

Kalkulator BMI

Kalkulator BMI pozwoli Ci określić, czy twoja waga mieści się w ramach zalecanych norm. BMI powyżej 25 oznacza nadwagę i otyłość i jest jednym z podstawowych czynników ryzyka cukrzycy. BMI poniżej 18 to niedowaga i również szkodzi zdrowiu.

Kalkulator stosunku obwodu tali względem bioder – WHR

Osoby o kształcie ciała typu jabłko są w grupie ryzyka zachorowania na cukrzyce i inne choroby metaboliczne. Tłuszcz gromadzący się w okolicach talii – tak zwana otyłość brzuszna jest znacznie bardziej niebezpieczny niż ten odkładający się w okolicach bioder. Kalkulator WHR pomoże określić jakim typem jesteś.

Kalkulator podstawowej przemiany materii PPM

Podstawowa przemiana materii to jest najmniejsza ilość kalorii jaką wymaga Twój organizm, aby wypełniać swoje podstawowe funkcji. PPM to energia jaką zużywamy do pracy serca, nerek, czy utrzymania ciepłoty ciała. Kalkulator PPM jest przydatny do ustalenia optymalnej diety.