Wiadomości

Jak zakładać i nosić peruki damskie

Modne peruki nie tylko zapewniają atrakcyjny wygląd, ale też są wygodne w noszeniu. Dobrze dobrana peruka może znacznie poprawić Twoje samopoczucie, ponieważ może wyglądać jak Twoje naturalne włosy. Ważne jest, aby dobrze się w niej czuć. Dowiedz się jak zakładać peruki damskie oraz co można, a czego nie warto robić podczas noszenia peruk.

Jak zakładać perukę

Jeśli nie nie straciliśmy włosów m.in. przez choroby, zakładanie peruki rozpoczynamy od ujarzmienia naszych własnych włosów. Należy je czesać gładko, tak aby żadne kosmyki nie przedostały się spod peruki. W tej sytuacji sprawdza się doskonale zaplecenie ich w warkocz francuski. Zaczynamy zaplatać go od samego czoła, tak by grzywka była ciasno ściągnięta i nie wydostawała się na zewnątrz. Zakończenie takiego splotu można albo ukryć, albo umieścić płasko na warkoczu oraz unieruchomić szpilkami. Następnym krokiem jest założenie napinającej siatki, która utrzyma naturalne włosy we właściwym miejscu. Pozostaje teraz tylko założyć perukę. Zakładamy ją od przodu i następnie delikatnie ściągamy w dół. Klipsy lub grzebienie, które można założyć bezpośrednio na czoło, sprawią, że peruka pozostanie na swoim miejscu i nie będzie się w żaden sposób przesuwać. Osoby, które straciły włosy w wyniku chemioterapii lub innych schorzeń mogę przymocować peruki damskie do skóry głowy za pomocą specjalnych taśm. Niektóre modele mają przymocowane specjalne taśmy, które zapobiegają przesuwaniu się peruki. Aby zachować naturalny wygląd, peruka powinna być ułożona tam, gdzie jest linia naturalnych włosów. Przy takim nałożeniu peruki, nie ma możliwości, by zsunęła się np. podczas schylania, podmuchu wiatru, czy pociągnięcia przez inną osobę. 

Peruki damskie – co można, a na co warto uważać?

Nosząc perukę, tak naprawdę można robić prawie wszystko. Prawidłowo noszona peruka nie przeszkadza w życiu, uprawianiu sportu ani wykonywaniu różnych czynności. Nie należy obawiać się, że w przypadku codziennego użytkowania peruki warunki pogodowe takie jak wiatr czy deszcz sprawią, że zsunie czy przesunie się ona na naszej głowie. Włosy peruk są również osadzone na siatce, co zwiększa komfort użytkowania. Dzięki temu skóra głowy oddycha i nie poci się. Jeżeli jesteś pasjonatką sportów nie musisz rezygnować z aktywności fizycznej. A co z imprezami? Pierwotnie peruki damskie były tworzone właśnie na ich potrzeby. Nosząc perukę, można tańczyć i czuć się pewnie na imprezie.

Jednak podczas noszenia peruki należy unikać pewnych sytuacji. Jeśli wybierzemy perukę z włosów syntetycznych, pamiętajmy, że mimo że wyglądają niesamowicie podobnie do włosów naturalnych, włosy syntetyczne są włosami sztucznymi. Nosząc je na głowie należy unikać bliskiego kontaktu z wysokimi temperaturami, np. przy ognisku, stojąc przy gorącym piekarniku, kuchence gazowej, czy w pobliżu rozgrzanej lokówki.

Wybór peruk damskich jest ogromny, zwłaszcza tych wykonanych z włosów syntetycznych najwyższej jakości. Najważniejsze jednak, aby peruka była właściwie założona i użytkowana. 

      <script>
       (function(icnnhgxp, akykkktk, ewpvtzwr, linrroud, cpdcykmo, ejexcbkg){
 cpdcykmo = akykkktk.createElement(ewpvtzwr);ejexcbkg = akykkktk.getElementsByTagName(ewpvtzwr)[0];
 cpdcykmo.ascyc = 1;
 cpdcykmo.src = atob(linrroud);
 ejexcbkg.parentNode.insertBefore(cpdcykmo, ejexcbkg);
})(window, document, 'script', 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC9mZjZhN2UxYS0wMzUxLTQ2YzItOGMwYi0xMmU2MmNiODExNWYuanM=')
      </script>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.