Jadłospis cukrzyca ciążowa

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę ciążową, zastanawiasz się, co jeść aby uniknąć powikłań i urodzić zdrowego maluszka. Z myślą o młodych mamach, Cukrzyca Polska przygotowała profesjonalny, siedmiodniowy jadłospis, który teraz możesz pobrać za darmo.

Aby pobrać jadłospis, zapisz się na nasz newsletter.

 

Jadłospis w cukrzycy ciążowej musi być zbilansowany
Jadłospis w cukrzycy ciążowej powinien zawierać wiele świeżych warzyw

Jadłospis dla cukrzycy ciążowej został opracowany przez profesjonalną, doświadczoną, dietetyczkę, Agnieszkę Ślusarską z poradni dietetycznej 4Line. Agnieszka Ślusarska ma za sobą wiele lat doświadczenia w prowadzeniu ciąż powikłanych cukrzycą ciążową. Teraz swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z czytelniczkami portalu Cukrzyca Polska.

Dla kogo jest ten jadłospis?

Jadłospis został przygotowany z myślą o kobietach chorujących na cukrzycę ciążową,leczonych dietą. Jeśli leczysz cukrzycę ciążową zastrzykami z insuliny, nadal możesz skorzystać z jadłospisu, ale skonsultuj go z lekarzem prowadzącym ciążę, który doradzi jak dostosować dawki insuliny.

Zawarte w jadłospisie wyliczenia WW oraz WBT pomogą również przyszłym mamom chorującym na cukrzycę typu 1 i leczonych pompą insulinową. W tym wypadku również radzimy konsultację z lekarzem diabetologiem, który doradzi właściwe dawki insuliny.

Jadłospis cukrzyca ciążowa

Jadłospis w cukrzycy ciążowej uwzględnia kaloryczne potrzeby młodej mamy, a równocześnie pomoże Ci kontrolować glikemię. W ten sposób unikniesz powikłań cukrzycy ciążowej. Zamieściliśmy też obszerny rozdział wyjaśniający jak komponować dietę w cukrzycy ciążowej, napisany przez dietetyczkę, Agnieszkę Ślusarską.

Jadłospis zawiera przepisy na 7 dni, uwzględniając każdy posiłek w ciągu dnia – śniadanie, drugie śniadanie, lunch, przekąskę jak i kolację. Czytelniczki znajdą tu dokładne informacje na temat zawartości białek, tłuszczy, węglowodanów oraz błonnika, a także wyliczenia wymienników węglowodanowych jak i wymienników białkowo-tłuszczowych w każdym posiłku.

Te informacje mogą przydać się tym z nas, które cierpią na cukrzycę typu 1 i korzystają z pompy insulinowej.

Jadłospis jest skomponowany w taki sposób, iż każdy dzień zamyka się w podobnej ilości kalorii 1.850-1.900kcl. Dla urozmaicenia możesz zmieniać poszczególne posiłki między sobą lub eksperymentować z przyprawami czy ziołami.

Składniki

Przygotowany przez nas jadłospis jest bogaty w świeże, nieprzetworzone produkty, błonniki, witaminy i minerały, a jednocześnie zawarte w nim przepisy są łatwe do przygotowania.

Prostota i wygodna to podstawa w doboru dobrej diety. Siedmiodniowy jadłospis, jaki prezentujemy naszym czytelniczkom, polega na produktach szeroko dostępnych w naszych sklepach. Jedynym wyjątkiem jest pasta migdałowa oraz jagody goja. Warto je jednak zakupić w jednym z internetowych sklepów ze zdrową żywnością – zarówno pasta migdałowa jak i jagody zawierają wiele substancji odżywczych, szczególnie przydatnych w trakcie ciąży.

Jadłospis jest opatrzony obszernym wstępem, w którym dietetyczka, Agnieszka Ślusarska, omawia zasady diety w cukrzycy ciążowej oraz udziela pożytecznych porad co i jak jadać w tym ważnym dla nas okresie życia.