Wiadomości

Dlaczego warto dbać o zdrowie?

Podczas przeprowadzanych regularnie ankiet, w których pyta się respondentów, co ich zdaniem jest najważniejsze w życiu, najczęściej udzielaną odpowiedzią jest „zdrowie”. Dopiero później padają odpowiedzi: rodzina, praca, pieniądze itp. Skoro zdrowie jest dla nas tak ważne, dlaczego tak wiele osób je zaniedbuje? Lista profitów ze zdrowia jest długa. W poniższym tekście postaramy się zachęcić do większej dbałości o nasze ciało i umysł.

Zapobiegaj zamiast leczyć

Właściwa dieta to klucz do sukcesu

W zdrowym ciele – zdrowy duch

Zapobiegaj zamiast leczyć

Najlepszym lekarstwem jest zapobieganie chorobom, schorzeniom, zanim wystąpią. Zdrowy styl życia daje same profity. Często też nie wymaga od nas nadzwyczajnego poświęcenia. Wszystko jest kwestią wypracowania zdrowych nawyków i odpowiedniej motywacji. Czy można sobie wyobrazić lepszy powód do dbania o siebie niż własne zdrowie? Któż nie chciałby dożyć starości w dobrej formie? Lepiej jeździć z wnukami na rowerze, niż siedzieć w domu przed telewizorem. Na to, jak czujemy się w każdym wieku ogromny wpływ ma dieta i ruch fizyczny. Im jesteśmy starsi, tym bardziej widoczne jest to czy dbaliśmy o siebie. Nic nie dzieje się nagle. To dobra wiadomość dla każdego, kto chce dokonać zmiany w dotychczasowym trybie życia. Na to nigdy nie jest za późno.

Właściwa dieta to klucz do sukcesu

To, co jemy ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy, oraz na to, jak się czujemy. Badania naukowe mówią wyraźnie, iż dieta wpływa na nasz nastrój, produktywność. To od niej w dużej mierze zależy jak funkcjonujemy na co dzień. Czy jesteśmy ospali, wiecznie zmęczeni, czy pełni wigoru i uśmiechnięci? Często niedobory witamin czy mikroelementów sprawiają, że działamy jakby na rezerwach baterii. Trudno wówczas cieszyć się w pełni życiem. Należy regularnie wykonywać badania typu morfologia, aby śledzić co dzieje się w naszym organizmie. Bywa, że uzupełnienie niedoborów magnezu, żelaza i witaminy D, w ciągu kilku tygodni poprawi w istotny sposób nasze samopoczucie. Również zmiana diety z mięsnej, na bardziej warzywną i owocową powinna szybko nam pomóc i sprawić, że masa naszego działa będzie oscylować wokół normy. Co istotne nie musimy całkowicie zmieniać nawyków żywieniowych. Chodzi o to, aby ograniczyć spożycie potraw tłustych, mięsa, cukru.

W zdrowym ciele – zdrowy duch

Ruch to zdrowie. To powiedzenie zna chyba każdy. Szkoda, że nie każdy bierze go sobie do serca. Lista korzyści z codziennej dawki ruchu jest bardzo długa. Żyjemy w czasach plagi otyłości, która dotarła również do Polski. Polki i Polacy tyją na potęgę, co gorsza tyją również dzieci. Już ponad 700 tys. Polaków cierpi na tzw. otyłość olbrzymią, czyli nadwagę kilkunastu kilogramów i więcej. Po części jest to wina spożywanego jedzenia, po części zupełnego braku ruchu. Każdy obfity posiłek, to kilkaset kalorii, które nie zostają spalone, a zaczynają odkładać się na naszym ciele. Mija kilka lat i na wadze mamy więcej o 10-15, a bywa, że więcej kilogramów. Tymczasem codzienny spacer, jazda na rowerze pomogą nie tylko miło spędzić czas, ale sprawią, że zjedzony posiłek nie odłoży się nam w postaci, chociażby dobrze znanej wszystkim „oponki”.

Swoje zdrowie warto powierzyć specjalistom. Regularne badania, porada dietetyka czy trenera od fitness z pewnością będą trafioną inwestycją. Jednym z takich miejsc wartym odwiedzenia jest https://semperfortis.pl/

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.