Wiadomości

Jak wyglądają zakola, czyli przeszczep włosów dla każdego

W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny ma wpływ nie tylko na samopoczucie człowieka, ale i przebieg jego kariery zawodowej. Z tego względu wiele osób przykłada szczególną uwagę do swej prezencji. Każdy może być narażony na utratę włosów. Piękne i gęste włosy są marzeniem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U panów trzeba liczyć się z problemem zakoli i z łysieniem. W artykule wyjaśniamy, jak wyglądają zakola u mężczyzn i dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów. 

1. Wypadanie włosów: wielki problem ludzi na całym świecie

2. Jak wyglądają zakola i czy można je zlikwidować?

3. Jakie korzyści daje przeszczep włosów?

Powstawanie zakoli i zjawisko wypadania włosów nie jest jedynie problemem osób w średnim i w starszym wieku. Z wypadaniem włosów muszą też walczyć osoby młode. Zakola w młodym wieku często są szokiem. Problem może potęgować między innymi stosowanie niektórych leków, podrażnienia skóry głowy niewłaściwymi preparatami kosmetycznymi, przebyte choroby (grypa, COVID-19) i uwarunkowania genetyczne. Cofająca się linia włosów może też dotyczyć kobiet. Wiele osób zastanawia się, jak wyglądają zakola, by móc wcześnie zastosować zabiegi trychologiczne. Nie zawsze jednak da się skutecznie ukryć zakola tego rodzaju metodami. Najskuteczniejsze działanie ma związek z przeszczepianiem włosów. Okazuje się, że utrata włosów nie musi już być życiowym dramatem. Zakola u mężczyzn to problem, który da się rozwiązać za sprawą medycyny estetycznej. 

Wypadanie włosów: wielki problem ludzi na całym świecie

Każdego dnia wypadają włosy. Norma przy wypadaniu włosów to około 150. Włosy wypadające garściami i zostające w dłoni po dotknięciu mogą sugerować stany chorobowe toczące się w organizmie. Jeśli chodzi o włosy, ich wypadanie może występować z powodu osłabienia na skutek przejścia grypy. Wielu pacjentów spotkało się z przerzedzeniem włosów po zakażeniu koronawirusem. Niektórzy cierpieli z powodu łysienia plackowatego (miejscowa utrata włosów byłą dla nich szczególnie nieestetyczna i kłopotliwa). Proces utraty włosów można spróbować zahamować, ale wiele zależy od przyczyny łysienia. Warto spróbować wzmocnić cebulki włosów i zadbać o specjalistyczne kosmetyki, które będą pozytywnie działać na skórę głowy. Kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy trzeba dobierać z należytą starannością. Jeśli włosy zaczynają wypadać intensywnie, konieczna może być konsultacja lekarska. Lekarz może zlecić badania laboratoryjne, które mogą wykryć przyczynę problemu. Może też zalecić preparaty pomocne dla wzrostu włosów. 

Jak wyglądają zakola i czy można je zlikwidować?

Zakola z łatwością można rozpoznać.  Jest to po prostu cofnięcie się linii włosów. Nie ma znaczenia, czy ktoś ma krótsze, czy dłuższe włosy. Takie ubytki we włosach u mężczyzn to przykład łysienia androgenowego. Do nadmiernego wypadania włosów może przyczynić się też stres. Ogólnie rzecz ujmując, wszelkie sytuacje stresujące nie są szkodliwe dla zdrowia. Przyczyną zakoli są zmiany hormonalne i predyspozycje genetyczne. Dość często linia włosów cofa się pod wpływem nieprawidłowej diety. 

Jakie korzyści daje przeszczep włosów?

Nie da się ukryć, że odzyskanie włosów za pomocą przeszczepu przywraca ludziom dobre samopoczucie i pewność siebie. Łysienie dobrze znoszą jedynie osoby, które świadomie decydują się na taki wygląd. Chociaż zakola dotyczą głównie mężczyzn, to mogą też pojawić się u kobiet (na przykład w okresie okołomenopauzalnym, gdzie dochodzi do osłabienia włosów). Już teraz możesz zdecydować, czy wolisz mieć ubytki we włosach w okolicach czoła, czy jednak chcesz poddać się zabiegom, które pomogą odzyskać włosy.