Leczenie otyłości to trudny i długotrwały proces. Obecnie coraz więcej osób ma nadwagę, która jest wynikiem złej diety, braku ruchu, czynników środowiskowych, stresu czy występujących chorób. Aby poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej, trzeba zmienić tryb życia. Niezbędna jest zdrowa dieta o mniejszej kaloryczność, a także regularna aktywność fizyczna. Aby wspomóc organizm i odzyskać i utrzymać prawidłową masę ciała, można zastosować leki na odchudzanie. Jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę?
Jak działają tabletki na odchudzanie?
Leki na odchudzanie nie są złotym środkiem, po zastosowaniu którego waga zacznie spadać. Powinny być uzupełnieniem diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Dopiero wtedy mogą zadziałać i przyśpieszyć utratę nadprogramowych kilogramów. Tabletki odchudzające mogą mieć różne działanie, tj.
- zmniejszenie uczucia łaknienia,
- wspieranie pracy jelit,
- przyśpieszone spalanie tkanki tłuszczowej,
- ograniczenie wchłaniania tłuszczu,
- ograniczenie wchłanianie pewnych związków chemicznych (tłuszczy i węglowodanów) z pożywienia w jelitach,
- poprawę metabolizmu,
Działanie suplementów diety na odchudzanie opiera się na zawartości naturalnych substancje, które są bezpieczne dla organizmu. Najczęściej w tabletkach odchudzających można znaleźć takie składniki jak: chrom, cynk, błonnik, ekstrakt z zielonej herbaty, yerba mate, ekstrakt z bzu czarnego, pieprz cayenne, młody jęczmień, L-karnityna, guarana, kofeina, morwa biała itd. Dostępne w aptekach i sklepach zielarskich odchudzające suplementy diety mogą mieć formę tabletek, herbatek, płynów czy proszku. Dużą popularnością cieszą się tabletki musujące, które są smaczne i orzeżwiajace.
Suplementy na odchudzanie – skuteczność
Wiele osób decyduje się na leki odchudzające, licząc na to, że spowodują szybki spadek wagi. Tak jednak nie jest. Aby tabletki na odchudzanie mogły zadziałać, trzeba zmienić nawyki żywieniowe, a w codziennym grafiku zaplanować aktywność fizyczną. Suplementy odchudzające są skuteczne, ale tylko w połączeniu z innymi elementami. Nic nie da zażywanie tabletek, a zaraz potem zajadanie się fast foodami i słodyczami. Bez trwałej zmiany nawyków żywieniowych nie można mówić o skutecznym odchudzaniu. Aby zrzucić wagę, należy ograniczyć ilość zjadanych kalorii, jeść dużo warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, a także zdrowych tłuszczów. Dobrze dobrane naturalne suplementy diety mogą ograniczyć apetyt, zmniejszyć uczucie głodu, a tym samym łatwiej przejść proces odchudzania. Większość leków na otyłość jest bez recepty. Warto jednak wiedzieć, że na rynku są również leki na odchudzanie na receptę, którą może wystawić lekarz po konsultacji lekarskiej. Przeznaczone są dla osób z wysokim BMI, które wymagają wsparcia farmakologicznego w trakcie odchudzania.
Gdzie kupić bezpieczne leki na otyłość?
Preparaty odchudzające należy kupić w aptekach, sklepach zielarskich i sklepach ze zdrową żywnością. Należy unikać suplementów pochodzących z niewiadomych źródeł, których zażycie może spowodować utratę zdrowia. Osoby, które mają problemy zdrowotne, przed wyborem tabletek na odchudzanie, powinny skorzystać z konsultacji lekarskiej. Obecnie możliwe są konsultacje online, na których lekarz może zalecić środki przyspieszające metabolizm, dające uczucie sytości, wspomagające utratę masy ciała lub wystawić e receptę na leki na otyłość.
Nie da się schudnąć bez żadnego wysiłku, stosując jedynie preparaty na odchudzanie. Suplementy i leki mogą być dobrym uzupełnieniem diety i aktywności, ale nie mogą być jedyną metodą utraty wagi. Bez odpowiedniego odżywiania i odpowiedniego programu treningowego waga nie zacznie spadać, a pojawi się frustracja i złość, że leki nie działają. Warto uzbroić się w cierpliwość, połączyć różne metody, a pozbycie się zbędnych kilogramów przestanie być problemem.
Materiał zewnętrzny