Ochrona zdrowia Wiadomości

Odtrucie alkoholowe – pomoc w walce z nałogiem

główne_alcohol-3797764_1920

Odtrucie alkoholowe to pierwszy krok do wyjścia z nałogu. Nadużywanie alkoholu to poważny problem wielu Polaków. Alkoholizm polega na braku kontroli nad ilością spożywanego alkoholu. Jakie są objawy zaburzenia i czy da się je wyleczyć?

  1. Objawy choroby
  2. Odtrucie alkoholowe w profesjonalnym ośrodku

Objawy choroby

Przyczyny nadużywania wysokoprocentowych trunków mogą być bardzo różne. Problemy osobiste, choroba najbliższej osoby, brak pracy oraz kłopoty zawodowe, samotność, brak pewności siebie – ludzie sięgają po alkohol z wielu powodów. Chore osoby często nie chcą przyznać się do tego, że ilość wypitego alkoholu wzrasta praktycznie z każdym dniem. Do najczęstszych objawów choroby zaliczają się:

  • głód alkoholowy,
  • poczucie, że bez alkoholu długo się nie wytrzyma,
  • utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu,
  • agresywne zachowania,
  • lekceważenie obowiązków zawodowych oraz rodzinnych,
  • zwiększenie tolerancji na alkohol,
  • problemy z pamięcią i świadomością, 
  • chęć wmówienia otoczeniu, że nie ma żadnego problemu. 

Alkoholik jest w stanie posunąć się nawet do kradzieży, aby wypić chociaż trochę trunków. Ta choroba nie dotyka tylko osoby chorej. Przez alkoholizm cierpią całe rodziny, w szczególności dzieci. Dlatego tak ważne jest, aby uzależniony sam przed sobą przyznał, że potrzebuje profesjonalnej pomocy. Samodzielne wyjście z uzależnienia może być trudne, dlatego na terenie całego kraju powstało wiele ośrodków terapii, w których chory człowiek powoli odzyskuje kontrolę nad własnym życiem.

Odtrucie alkoholowe w profesjonalnym ośrodku

Centrum medyczne MEDJOL pomaga chorym ludziom przejść przez wszystkie etapy walki z uzależnieniem. Jednym z nich jest odtrucie alkoholowe. Placówka ma swoje oddziały w kilku miastach na terenie Polski (https://medjol.pl/jak-dojechac). Odtruwanie polega na pozbyciu się trujących toksyn z organizmu człowieka. Cały proces odbywa się pod okiem wykwalifikowanej kadry, która dobiera długość i sposób leczenia do konkretnego przypadku. Pacjenci mogą liczyć na całodobową opiekę lekarzy oraz wykonanie wszystkich badań. Komfortowy ośrodek leczenia uzależnień zapewnia najlepsze warunki do przeprowadzenia detoksykacji. Chorzy mają również szansę wziąć udział w specjalnej terapii indywidualnej lub grupowej, która pozwoli im na powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Osoby korzystające z pomocy ośrodka mają zapewnione nocleg i pełne wyżywienie. Obsługa zapewnia pełną anonimowość oraz troskliwość. Dzięki temu alkoholicy powoli dochodzą do siebie i budują podstawy normalnego życia.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.