Wiadomości

Internetowa platforma do realizacji zleceń NFZ na wyroby dla diabetyka

Diabetycy mogą obecnie możliwość zakupu niezbędnych środków refundowanych przez NFZ za pośrednictwem internetu i wygodnego ich zamówienia z dostawą do domu. To duży komfort – szczególnie gdy do apteki jest daleko – oraz wygoda i pewność, że towar dotrze na czas. Internetowe zaopatrywanie się w niezbędne wyroby jest także doskonałą opcją dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych: nie ma już konieczności proszenia kogoś innego o realizację zlecenia, a towar zostanie bezpiecznie dowieziony do domu.

Refundacja NFZ dla cukrzyków w internecie

Takie platformy jak ortomedico.pl pojawiły się w sieci stosunkowo niedawno i w znaczący sposób zrewolucjonizowały dotychczasowe podejście do zakupu środków osobistych refundowanych przez NFZ. Dzięki tej stronie, możliwe jest szybkie i wygodne zamówienie wszelkich niezbędnych wyrobów bez konieczności wychodzenia z domu. Platforma jest w pełni nowoczesna, a przy tym funkcjonalna i prosta w obsłudze, co sprawia że nawet osoby niekorzystające na co dzień z internetu będą w stanie przejść przez intuicyjny proces zamawiania towaru.

W celu złożenia w sklepie zamówienia (zarówno dla diabetyka jak i osób cierpiących na inne przypadłości), wystarczy przejść przez prosty formularz, w którym wybieramy kod refundacji i przechodzimy do dalszej części związanej z obliczaniem kosztów i wyborem konkretnych towarów. Uwaga: bardzo istotne jest wybranie odpowiedniego kodu refundacji – takiego, który został wpisany przez lekarza na dokumencie. W razie wątpliwości w tym zakresie, należy skontaktować się z pracownikami sklepu którzy z chęcią udzielą fachowej pomocy: wybór błędnego kodu może skutkować nieudzieleniem refundacji.

Dlaczego warto zdecydować się na taką formę zakupów?

Internetowe zamawianie refundowanych wyrobów medycznych dla cukrzyka to duża oszczędność czasu i znaczne ułatwienie, a także zwiększone bezpieczeństwo. Szczególnie w dobie COVID-19, kiedy lepiej unikać bezpośrednich kontaktów z innymi osobami, zwłaszcza gdy należy się do grupy ryzyka – zakupy online wydają się być idealnym rozwiązaniem. Możliwość wygodnej płatności za pośrednictwem internetu to bezpieczeństwo i komfort.

Dodatkowo, większość sklepów dokładnie określa termin dostawy, dzięki czemu nie zachodzi ryzyko, że wyroby skończą się przed dostawą zamówienia.

Szybko, tanio, wygodnie – realizacja refundowanej recepty

Osoby chorujące na cukrzycę w sytuacjach objętych przepisami otrzymują refundowane recepty na produkty dla diabetyków. Wcześniej, taki dokument uprawniał jedynie do dokonania zakupów w stacjonarnych punktach, jednak obecnie możliwe jest również wygodne kupowanie online.

Co istotne, wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że jeśli realizację zleceń rozpoczęło się w jednym miejscu (na przykład sklepie stacjonarnym), to trzeba kontynuować tę procedurę. Na szczęście, wcale tak nie jest: chory może zaopatrzyć się w niezbędne produkty również w sklepie ortomedico.pl, za pośrednictwem internetu. Co istotne, zamówienia objęte refundacją objęte są bezpłatną dostawą do domu.