Wiadomości

Akutol – spray do bezbolesnego usuwania plastrów. Nowa jakość w codziennej pielęgnacji osób przewlekle chorych

Niech pierwszy rzuci kamieniem, komu nigdy nie zdarzyło się krzyknąć przy usuwaniu plastra ze skóry. Problem jest szczególnie bliski osobom, które muszą robić to codziennie. Spray do usuwania plastrów Akutol to rewolucja w codziennej opiece nad osobami przewlekle chorymi.

Co to jest Akutol

Akutol to innowacyjny spray pomagający łatwo i szybko usunąć plaster ze skóry. Problem może wydawać się błahy, ale tylko tym osobom, które nie muszą tej czynności wykonywać przynajmniej raz dziennie.

Wiele osób odczuwa strach przed usuwaniem plastra, a nie jest tajemnicą, że stres potęguje ból. Akutol sprawi, że zdejmowanie plastra będzie niewyczuwalne, a skóra nawilżona i gotowa na przyklejenie nowego. To ważne, bo po usuwaniu plastra tradycyjną metodą zazwyczaj trzeba dodatkowo przemywać i osuszać skórę, co też nie jest przyjemne.

Akutol nie podrażnia skóry zmęczonej ciągłym przyklejaniem plastrów, nie wywołuje skutków ubocznych przy codziennym stosowaniu, został przetestowany dermatologicznie i jest całkowicie bezpieczny. Niezastąpiony w przypadku codziennej pielęgnacji osób przewlekle chorych.

Kto może stosować Akutol

Akutol został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach przewlekle chorych, których pielęgnacja wymaga codziennej zmiany plastrów. Dużą grupą odbiorców są osoby chore na cukrzycę i korzystające z pomp insulinowych. Przyklejanie plastra stale w tym samym miejscu narusza elastyczność skóry, która staje się wiotka, sucha, spękana. Codzienne odrywanie plastra, chociaż jest tylko wstępem do właściwych zabiegów, kojarzone jest z czymś bardzo nieprzyjemnym, co podświadomie chciałoby się odwlec.

Akutol przyda się także w apteczkach w domach, w których są małe dzieci. Dla nich odrywanie plastrów jest szczególnie przykre do tego stopnia, że nie zawsze pozwalają to robić. Zastosowanie Akutolu przyniesie ulgę nie tylko dziecku, ale i rodzicom.

Jak stosować Akutol

Stosowanie Akutolu jest niezwykle proste. Wystarczy skierować strumień dyszy na plaster z odległości około 10 – 15 cm. W czasie wymiany plastra skóra wokół niego powinna być sucha i czysta. Po odczekaniu 10 – 15 sekund po prostu odrywamy plaster. Jest to czynność wykonywana automatycznie, nieprzynosząca żadnych skutków ubocznych.

Jeśli mamy do czynienia z plastrem nieprzemakalnym procedura jest trochę inna. Tu należy podważyć krawędź plastra paznokciem, psiknąć Akutol, oderwać tyle plastra, ile się uda i powtórzyć czynność wymaganą liczbę razy, aż cały plaster zostanie usunięty.

Plastry nieprzemakalne ze względu na trudność usuwania nie są rekomendowane do stosowania razem z Akutolem przez osoby przewlekle chore.

Akutol – certyfikowany i sprawdzony w akcji

Akutol doczekał się wielu pozytywnych opinii od osób opiekujących się chorymi w hospicjach. Rekomendacje od pielęgniarek, oddziałowych i techników farmacji zgodnie wskazują na pozytywne efekty stosowania Akutolu. Skuteczność preparatu oceniana jest jako bardzo dobra lub dobra, nie zaobserwowano skutków ubocznych stosowania go.

W 2021 roku Akutol dostał certyfikat Dobrej Marki w kategorii „Pierwsza pomoc – opatrunki w sprayu”.

Ile kosztuje Akutol?

Innowacyjny, niosący nową jakość w pielęgnacji chorych, ułatwiający ich codzienne funkcjonowanie – mogłoby się wydawać, że będzie kosztował krocie. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie.

Akutol dostępny jest w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz sklepie diabetyk24.pl. Jego cena waha się w granicach 15 – 20 zł.

Warto zwrócić uwagę na wydajność, określoną na około 200 aplikacji. Wyraźnie widać, że Akutolu wystarczy na więcej niż miesiąc. To wydatek, który przy całościowych kosztach kuracji jest praktycznie niezauważalny, a który przyniesie niewyobrażalną ulgę i pomoc w codziennym zmienianiu plastrów.

Źródło: akutol.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.