Wiadomości

Czym jest hydrokolonoterapia?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele złogów znajduje się w ich jelitach. Nie brakuje też patogenów, które mogą stać się źródłem poważnych problemów. Jeśli dojdzie do dysbiozy jelit, to niestety można zapomnieć o zdrowiu.

Jest jednak skuteczny sposób na pozbycie się z nich pasożytów, toksyn, pestycydów, mas kałowych, pozostałości po lekach i szeregu innych szkodliwych substancji. Należy udać się do gabinetu, w którym wykonuje się hydrokolonoterapię. Jest to zabieg polegający na głębokim płukaniu jelita grubego za pomocą nowoczesnego sprzętu.

Jakie korzyści płyną z przeprowadzenia zabiegu oczyszczania jelit?

Hydrokolonoterapia to niezwykle korzystny dla zdrowia zabieg pozwalający na oczyszczenie jelit ze złogów, toksyn, pasożytów, złych bakterii. Sprzyja to zregenerowaniu jelit, ich uszczelnieniu. Można liczyć na poprawienie przyswajalności składników odżywczych. Hydrokolonoterapię zaleca się wykonać w przypadku grzybicy układu pokarmowego, zaparć i wzdęć, chronicznego bólu głowy, obniżonej odporności, podatności na różne infekcje, nadwagi i otyłości, w okolicach Katowic można skorzystać z usług https://vitalea.pl/oferta/hydrokolonoterapia, klinika Vitalea oferuje zabieg hydrokolonoterapii poprzedzony konsultacją lekarską w celu zminimalizowania ryzyka skutków niepożądanych. Oczyszczanie jelit będzie wskazane przy różnego typu schorzeniach ze strony przewodu pokarmowego, dolegliwościach układu nerwowego, chorobach dermatologicznych.

Hydrokolonoterapia nie wymaga specjalnych przygotowań, pacjent musi tylko stosować lekkostrawną dietę na 2 dni przed przeprowadzeniem zabiegu. Nie należy spożywać produktów wzdymających, bogatych w błonnik, tłustych i smażonych. Ważne będzie także nawodnienie organizmu za pomocą czystej wody, może być też z dodatkiem cytryny. Zabieg hydrokolonoterapii trwa mniej więcej 45 minut. Pacjent leży wygodnie pod kocem w fartuchu jednorazowym, a do jego jelit wprowadza się doodbytniczo wodę przez rurkę z dwoma odpływami. Drugi odpływ służy do odprowadzania złogów jelitowych.

Hydrokolonoterapia nie dla każdego?

Nie każdy może skorzystać z zabiegu oczyszczanie jelit. Są pewne przeciwwskazania, które należy wykluczyć podczas przeprowadzania wywiadu lekarskiego. Jeśli ktoś ma niewydolność serca lub nerek, ostre nadciśnienie tętnicze, anemię lub zaburzenia krzepnięcia krwi, to niestety konieczne będzie zrezygnowanie z hydrokolonoterapii. Zabiegu oczyszczanie nie przeprowadza się także u osób z zapaleniem jelit, przepukliną brzuszną, żylakami odbytu, chorobami wątroby. Kobiety ciężarne również muszą wystrzegać się wykonywania hydrokolonoterapii. Warto jednak od razu zaznaczyć, że dotyczy to zaawansowanej ciąży. Podczas miesiączki również nie wykonuje się oczyszczania jelit. Hydrokolonoterapia wystarczy przeprowadzić raz na rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.