Wiadomości

Jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej przy pomocy szczoteczki sonicznej i irygatora Seysso?

Właściwa higiena jamy ustnej wymaga nie tylko szczotkowania. Dla maksymalnych rezultatów warto połączyć korzystanie ze szczoteczki z irygatorem. Jak dbać o higienę jamy ustnej za pomocą tych urządzeń?

Jak właściwie szczotkować zęby?

Właściwe szczotkowanie jest kluczowe w zachowaniu zdrowia zębów i dziąseł. Najpierw należy przede wszystkim dobrać główkę szczoteczki dopasowaną do indywidualnych potrzeb użytkownika. Inne końcówki będzie mieć szczoteczka soniczna dla dzieci, a inne ta dla osób dorosłych.

Zęby szczotkujemy, wybierając odpowiedni program. Nakładamy na główkę niewielką ilość pasty i ustawiamy ją pod kątem 45 stopni w stosunku do linii dziąseł. Poruszamy powoli i delikatnie wzdłuż zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni zębów, wykonując krótkie, pulsujące ruchy. Zęby szczotkujemy około 2 minut. Modele Seysso takie jak chociażby Seysso Carbon posiadają rozmaite programy pracy, które ułatwiają szczotkowanie i zapewniają doskonały efekt.

Jak korzystać z irygatora?

Należy napełnić zbiornik irygatora świeżą wodą, a następnie zamontować wybraną końcówkę i wybrać tryb pracy. Irygator z serii Seysso Oxygen posiada aż 3 końcówki i 3 tryby pracy, dlatego łatwo dobrać je optymalnie do swoich indywidualnych preferencji. Następnie kierujemy strumień wody irygatora do przestrzeni międzyzębowych i miejsc, które chcemy wyczyścić, utrzymując go pod kątem 90 stopni w stosunku do linii dziąseł.

Dlaczego warto połączyć używanie szczoteczki i irygatora?

Szczoteczka soniczna i irygatorto połączenie idealne do tego, żeby w optymalny sposób zadbać o swoje zęby. Samo szczotkowanie to niejednokrotnie za mało, aby doczyścić trudno dostępne miejsca takie jak przestrzenie międzyzębowe.

Korzystając ze szczoteczki sonicznej i irygatora, czyszczenie zębów jest kompleksowe. Powierzchnia zębów zostaje wypolerowana, a resztki pokarmów dokładnie usunięte. Jest to rozwiązanie doskonałe zwłaszcza dla osób, które noszą aparat ortodontyczny, co jeszcze bardziej utrudnia właściwą higienę jamy ustnej. Pamiętajmy, żeby sięgać po sprzęt najlepszej jakości – sprawdzi się tutaj szczoteczka soniczna Seysso Carbon Professional i irygator tej marki.

Irygator i szczoteczka to rozwiązanie dla osób niemalże w każdym wieku. Należy oczywiście pamiętać, że inne będą urządzenia dla osób dorosłych, a inne te dla dzieci. Marka Seysso posiada w swojej ofercie produkty zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Funkcjonalne szczoteczki do zębów dostępne są na stronie internetowej https://seysso.pl/szczoteczki-soniczne-dla-dzieci/.