Wiadomości

Kiedy warto zdecydować się na fizjoterapię estetyczną?

Wygląd jest jedną z tych wartości, która znacząco wpływa na lepsze samopoczucie oraz pewność siebie. Nie bez przyczyny w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie zabiegami z medycyny estetycznej zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Niektórzy decydują się na zabiegi inwazyjne, inni na nieinwazyjne. Ważne miejsce ma tu fizjoterapia estetyczna. Dla jednych osób stanowi alternatywę dla zabiegów z medycyny estetycznej, dla innych jest terapią po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym, Ważne by każdy wybrał sobie rodzaj zabiegów, który mu odpowiada. Fizjoterapia estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina, która z racji wykorzystywanych nieinwazyjnych metod leczenia, z roku na rok zyskuje na popularności. Ponadto jest bardzo ważna po przeprowadzonych zabiegach z medycyny estetycznej, poprawia gojenie i zapewnia lepszy efekt zabiegu. Na czym polega fizjoterapia estetyczna i jak wybrać odpowiedni gabinet fizjoterapii w Warszawie?

Czym jest fizjoterapia estetyczna?

Fizjoterapia estetyczna jest stosunkowo nowym działem fizjoterapii. Obejmuje mnóstwo manualnych technik, wywodzących się z masażu i drenażu limfatycznego, mających na celu poprawę kondycji skóry i poprawie urody. Fizjoterapeuta wykonujący zabiegi z jej zakresu ma na celu:

  • poprawę urody pacjenta
  • zapobieganie postępującym procesom starzenia
  • terapię po przebytych zabiegach z medycyny estetycznej

Metody każdorazowo dostosowywane są do pacjenta,  indywidualnych potrzeb i oczekiwań oraz oczywiście rodzaju zabiegu jeśli nasz pacjent szuka terapii po zabiegu z medycyny estetycznej. Warto jednak zaznaczyć, że fizjoterapia estetyczna, to nie to samo co rehabilitacja zdrowotna. Zadaniem terapii tego typu jest udoskonalenie urody oraz sylwetki, a także wspomaganie procesów regeneracyjnych po wcześniej wykonanych zabiegach estetycznych. Metody stosowane przez fizjoterapeutów są nieinwazyjne, a ze względu na angażowanie głębokich poziomów tkanek, bardzo skuteczne i długotrwałe. 

Fizjoterapia Bielany – jakie zabiegi z fizjoterapii estetycznej

Gabinet fizjoterapii Evital na Bielanach zajmuje się fizjoterapią estetyczną. To szeroki zakres usług, obejmujący różnorodne zabiegi:

  • terapię po przebytych zabiegach z medycyny estetycznej, takich jak: blefaroplastyka (korekta powiek), abdominoplastyka, lifting piersi (powiększanie piersi) i inne zabiegi. Początkowo duże zastosowanie ma tu drenaż limfatyczny by zmniejszyć obrzęk i stan zapalny w operowanym miejscu oraz by wspomóc gojenie. Równolegle wykonujemy terapię blizny. Chcemy by blizna była cienka, równa, elastyczna a także by tkanki wokół cięcia układały się gładko. To poprawi efekt wizualny i zminimalizuje niekorzystne skutki zabiegu operacyjnego
  • zabiegi po liposukcji – pomagają w redukcji obrzęków po liposukcji, zmniejszają ból pozabiegowy, łagodzą stan zapalny. Regularne zabiegi usuwają też zwłóknienia i zrosty w tkankach. Początkowo wykonywany jest manualny drenaż limfatyczny i drenaż pneumatyczny (presoterapia). Drenaż po liposukcji jest niebolesny,  wspomaga gojenie i wycisza stan zapalny. Po ustąpieniu stanu zapalnego i obrzęku, dołączamy  techniki powięziowe oraz zabiegi falą uderzeniową. Ma to na celu wygładzenie tkanki podskórnej oraz  poprawę jej jędrności
  • zabiegi antycellulitowe – fala uderzeniowa, wykorzystywana w terapii cellulitu oraz maderoterapia, czyli kolumbijski masaż nóg, brzucha, ujędrniający skórę. Zabiegi te poprawiają jędrność tkanki podskórnej, napinają luźną skórę, zmniejszają cellulit. Poprawiają przez to wygląd ciała
  • terapia blizn po różnych zabiegach, np. po cięciu cesarskim
  • masaż twarzy Kobido – to japoński masaż twarzy, mający na celu poprawę jędrności skóry na twarzy, przeciwdziałanie procesom starzenia się

Oferta fizjoterapii estetycznej w Warszawa Bielany po zabiegach medycyny estetycznej. https://evitalrehabilitacja.pl/fizjoterapia-estetyczna/

Celem fizjoterapii estetycznej jest wspomaganie procesu rekonwalescencji, a w tym gojenia się ran i wygładzanie blizn. Natomiast pacjentom po liposukcji, oferowany jest drenaż limfatyczny. Wykonywany regularnie, znacząco zmniejsza obrzęk oraz stan zapalny, a przy tym łagodzi ból pozabiegowy.

Zalety korzystania z fizjoterapii estetycznej

Mogłoby się wydawać, że techniki manualne nie gwarantują takich efektów jak te z zakresu chirurgii plastycznej. Tymczasem okazuje się, że najlepsi fizjoterapeuci, mają bardzo dobre wyczucie tkanek. Potrafią precyzyjnie wyczuć pojawiające się zgrubienia lub zwłóknienia skóry, co przekłada się na skuteczność stosowanych metod. Fizjoterapia estetyczna oferuje zabiegi nieinwazyjne i takie, które nie skazują pacjenta na dłuższy okres rekonwalescencji i rehabilitację domową. To istotny czynnik przede wszystkim z punktu widzenia osób o stosunkowo niskim progu bólu.

Fizjoterapia estetyczna jest bardzo ważna po zabiegach z medycyny estetycznej – zapewnia odpowiednie gojenie i poprawia efekt przeprowadzonego zabiegu.

Jak wybrać skuteczny gabinet fizjoterapii?

Wybierając gabinet fizjoterapii dobrze jest zwrócić uwagę na ofertę gabinetu – czy rzeczywiście dany gabinet zajmuje się określonym rodzajem zabiegów czy ma doświadczenie w tym kierunku a pracujący fizjoterapeuci mają odpowiednie kursy w danym rodzaju zabiegów. Można umówić się na konsultację by porozmawiać o planowanej terapii i dzięki temu przekonać się czy jest to miejsce, które nam odpowiada. Można również wziąć pod uwagę rekomendacje i opinie pacjentów na jego temat. Gabinet powinien mieć odpowiednie doświadczenie w danym rodzaju terapii by gwarantować pacjentowi zabiegi i leczenie na najwyższym poziomie. Fizjoterapeuci powinni mieć odpowiednie kwalifikacje i szkolenia, dzięki czemu będą prowadzili właściwą terapię, czasem z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu, jeżeli będzie tego wymagała sytuacja. W gabinecie Evital  https://evitalrehabilitacja.pl/ w trakcie trwania serii zabiegów gdy ważna jest różnorodność zabiegów i fizjoterapeuta widzi konieczność jakiejś zmiany w terapii przekazuje taką informację pacjentowi. Ważne jest bowiem indywidualne dostosowanie do potrzeb pacjenta i reagowanie gdy wymaga tego postęp terapii.

Fizjoterapia estetyczna to stosunkowo nowa dziedzina, która jednak ze względu na rosnące zainteresowanie medycyną estetyczną, cieszy się dużą popularnością. Metody wykorzystywane przez profesjonalne gabinety fizjoterapii, gwarantują skuteczność i długotrwałe efekty, a w przypadku leczenia po zabiegach estetycznych, przynoszą ulgę pacjentom oraz przyspieszają proces gojenia ran.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.