Wiadomości

Napój odżywczy Nutridrink — przeciwwskazania. Wszystko, co musisz wiedzieć o żywieniu medycznym

Żywność wysokoodżywcza, a więc także napoje oferowane przez markę Nutridrink mają za zadanie wesprzeć proces leczenia lub rekonwalescencji. Prawidłowe wsparcie osoby chorej lub niedożywionej pozwala zwiększyć jej komfort oraz dodać sił. Sprawdź nasze rady i poznaj przeciwskazania, które mogą uniemożliwić podawanie Nutridrinków.   

  1. Czym charakteryzuje się napój Nutridrink?
  2. Jakie składniki można znaleźć w preparatach do żywienia medycznego?
  3. Czy Nutridrink może stanowić uzupełnienie diety?
  4. Czy Nutridrink zawiera białka mleka krowiego? 
  5. W jakich sytuacjach Nutridrink może stanowić jedyne źródło pożywienia?
  6. Czy składniki mineralne zawarte w preparacie Nutridrink mogą zastąpić pożywienie?
  7. Najważniejsze przeciwskazania — fruktozemia oraz galaktozemia 
  8. Czy preparat Nutridrink można podawać dzieciom? 

Przeciwwskazania do spożywania Nutridrinków obejmują przede wszystkim nietolerancje pokarmowe oraz alergie. W niektórych sytuacjach również typ schorzenia uniemożliwia bezpiecznego wzbogacenia diety chorego o żywność medyczną. 

Czym charakteryzuje się napój Nutridrink?

Napój Nutridrink jest przykładem wysokoodżywczego produktu stosowanego w rekonwalescencji, przy niedożywieniu oraz w trakcie leczenia, np. chemioterapii. U osób chorych i osłabionych wprowadzenie tego rodzaju preparatów pozwala odbudować siły oraz dostarczyć łatwo przyswajalnych kalorii.  

Nutridrink jest produktem wyjątkowo wysokoodżywczym oraz bogatym w składniki mineralne i witaminy niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W składzie znaleźć można również tłuszcze oraz białko.  

Napój Nutridrink jest gotowy do spożycia. Nie ma konieczności dodatkowego przygotowania, co znacznie ułatwia jego zażywanie. Niewielka objętość również ułatwia proces podawania. Szeroka oferta smaków jest dostosowana do pacjentów w różnym wieku i cierpiących na szereg schorzeń. Intensywne aromaty ułatwiają przyjmowanie Nutridrinków także osobom mającym zaburzenia smaku oraz węchu. 

Jakie składniki można znaleźć w preparatach do żywienia medycznego?

Nutridrink przeciwwskazania to również kwestia zasad bezpiecznego zażywania produktu. W trakcie uzupełniania diety płynami tego rodzaju należy stale monitorować podaż płynów. W składzie znaleźć można aż 18 gramów białka oraz ponad 300 kcal. Z tego względu zaleca się wypijanie Nutridrinka powoli i małymi porcjami. 

Czy Nutridrink może stanowić uzupełnienie diety?

Wysoka zawartość składników mineralnych, kalorii oraz substancji odżywczych pozwala efektywnie uzupełnić dietę pod nadzorem lekarza. Preparat ten charakteryzuje się małą objętością, neutralną formą oraz wysoką zawartością łatwo przyswajalnego białka. Jest to także preparat bezglutenowy oraz bezresztkowy. Osłabiony chorobą, leczeniem lub niedożywieniem organizm jest w stanie łatwiej przyswoić składniki odżywcze podane w takiej formie. 

Zażywanie napoju Nutridrink powinno przebiegać powoli i spokojnie. Jedną buteleczkę należy pić małymi porcjami przez około pół godziny. 

Czy Nutridrink zawiera białka mleka krowiego? 

Przeciwskazania do zażywania Nutridrinków obejmują zasady, w których żywienie medyczne tym konkretnym preparatem jest niemożliwe lub niezalecane. W produkcie znaleźć można między innymi białka mleka krowiego, które mogą stanowić źródło uczuleń oraz nietolerancji. 

W jakich sytuacjach Nutridrink może stanowić jedyne źródło pożywienia?

Przeciwwskazania do zażywania Nutridrinków to także kwestia zachowania odpowiednich proporcji. Zazwyczaj jest to środek zalecany w ramach uzupełnienia tradycyjnej diety, a nie jej całkowitego zastąpienia. W jakich sytuacjach jednak może być to konieczne? 

Przede wszystkim w chwili, gdy zapotrzebowanie kaloryczne gwałtownie spada, m.in. u pacjentów leżących. 

Produkty tego rodzaju kierowane są osób starszych, chorych, osłabionych oraz niedożywionych. Zazwyczaj są to osoby dorosłe, lecz w wyjątkowych sytuacjach napój Nutridrink można wdrożyć do diety także dzieci. 

Czy składniki mineralne zawarte w preparacie Nutridrink mogą zastąpić pożywienie?

Napój Nutridrink zawiera szereg składników odżywczych, między innymi wodorofosforan magnezu, ale również białka tłuszcz, węglowodany, witaminy oraz minerały: mleczan żelaza(II), selenian(IV) sodu czy biotynę. 

Najważniejsze przeciwskazania — fruktozemia oraz galaktozemia 

Przeciwwskazaniem do zażywania Nutridrinków jest również sytuacja, gdy w organizmie dochodzi do upośledzenia procesu wchłaniania fruktozy oraz galaktozy. Wtedy uzupełnianie diety produktami Nutridrink nie jest zalecane. 

Czy preparat Nutridrink można podawać dzieciom? 

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu konieczne jest odpowiednie żywienie. Dieta powinna dostarczać składniki mineralne, tłuszcze, białka oraz węglowodany. Lecz w chorobie, podczas leczenia nowotworowego, po operacji lub w szeregu innych sytuacji, bywa to niemożliwe. Wtedy zaleca się wprowadzenie żywności medycznej. Napoje Nutridrink są niezalecane dla dzieci poniżej 3 roku życia a do 6, należy ściśle kontrolować ich podawanie z lekarzem.