Ciąża Typ 1 Wiadomości

Rozpoczęły się zapisy do kolejnej edycji biegu Policz się z Cukrzycą

26 listopada 2014 rozpoczęły się zapisy do kolejnej edycji biegu ‘Policz się z cukrzycą. To będzie już 9. edycja biegu ‘Policz się z Cukrzycą’, organizowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy WOŚP. ‘Policz się z cukrzycą’ to autorska inicjatywa WOŚP i Jurka Owsiaka i odbywa cyklicznie się od 2004 roku.

Celem biegu jest propagowanie wiedzy o cukrzycy, promowanie zdrowego stylu życia oraz zbieranie funduszy na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. W tym celu WOŚP wprowadziło niewielką opłatę wpisową w wysokości 20 PLN. Całkowita kwota pochodząca z opłat wpisowych będzie przekazana na zakup pomp insulinowych w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Szczegóły biegu ‘Policz się z Cukrzycą’

Trasa biegu policz się z cukrzycą
Policz się z cukrzycą już po raz dziewiąty.

Bieg odbędzie się 09.01.2015 w dzień 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Początek imprezy zaplanowano na 13.00, początek biegu zaś na 13.30, zakończenie imprezy nastąpi o 15.00.

Biegacze rozpoczną bieg na placu Defilad, i tam też go zakończą. Bieg przebiegnie Żytnią, Jasną, Mazowiecką, placem Piłsudskiego, Wierzbową, Senatorską, Krakowskim Przedmieściem, z powrotem placem Piłsudskiego, Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Świętokrzyską, Jasną i Żytnią by zakończyć się pod PKWIN. Całość trasy wynosi 5 km

Ilość miejsc jest ograniczona i wynosi 5.000 osób. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie WOŚP: www.bieg.wosp.org.pl do 05.01.2015.

Od 2014 niezbędne jest uiszczenie opłaty w wysokości 20PLN. Na uiszczenie opłaty masz 5 dni od wypełnienia formularza, w przeciwnym razie Twoje zgłoszenie zostanie anulowane.

Sukces poprzednich edycji

Bieg z roku na rok cieszy się rosnącym powodzeniem. Mimo wprowadzenia opłaty wpisowej w 2014 roku, w biegu nadal uczestniczyło kilka tysięcy zawodników. W 2014 WOŚP udało się uzbierać 100.100 PLN. Za tę kwotę zakupiono 10 pomp insulinowych, które następnie zostały przekazane szpitalom i ośrodkom uczestniczącym w Programie Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Od 2004 WOŚP zakupiło 755 osobistych pomp insulinowych, z których skorzystało już 1626 kobiet chorych na cukrzycę. Program jest przeznaczony dla kobiet z cukrzycą typu 1 które pragną zajść w ciążę lub są w ciąży. Wyrównanie HbA1c oraz prawidłowa glikemia są kluczowe dla przebiegu ciąży w cukrzycy typu 1.

Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu ‘Policz się z cukrzycą’ 2015.

Monika Ostrowska

UkończyłaM Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe w Londynie. Od czasu poślubienia diabetyka typu 1, cukrzyca i jej zagadnienia stały się moją największą pasją. Każdą wolną chwilę spędzam na pogłębianiu wiedzy o biologii cukrzycy.

Uważam, że o cukrzycy mówi się stanowczo za mało, a wiedza o niej powinna być popularyzowana, w zwłaszcza w szkołach. Szczególnie interesują mnie zaganiania z zakresu dietoterapii i dietetyki, a także nowoczesne metody leczenia cukrzycy. Śledzę wszystkie najnowsze doniesienia z zakresu badań nad komórkami macierzystymi, przeszczepami oraz terapiami lekowymi.

W Cukrzyca Polska odpowiadam za wiadomości, zwłaszcza z zakresu cukrzycy typu 1, a także za marketing i komunikację.

W czasie wolnym lubię biegać oraz czytać.

Przejdź do strony z pozostałymi autorami portalu Cukrzyca Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.